Rodzaje kołnierzyków męskich koszul

Koszula, po garniturze, jest najważniejszym elementem stroju pana młodego – nadaje mu charakter, rozświetla twarz. Kołnierzyk jest jej najbardziej widoczną częściąto bardzo ważne, aby układał się idealnie. Nie powinien być zbyt luźny, ani za ciasny. Do krawata absolutnie nie rozpinamy guzika w koszuli.

Rodzaje kołnierzyków koszul męskich:

  • zapinany w rogach na guziczki
  • standardowy
  • rozszerzony zwany włoskim HAI
  • z wydłużonymi szpicami KENT

 

Rodzaje kołnierzyków męskich koszul

Panom o twarzy okrągłej lub kwadratowej polecamy kołnierzyki standardowe oraz kołnierzyki z wydłużonymi szpicami, krawaty wąskie lub umiarkowanie szerokie, gładkie lub w bardzo drobny wzór. Odradzamy kołnierzyki rozszerzane – włoskie, bardzo szerokie i bardzo wąskie krawaty we wzory prążkowane, kraciaste oraz geometryczne.

Panom o twarzy pociągłej, szczupłej proponujemy kołnierzyki rozchylające się na zewnątrz – typ włoski HAI i krawaty o średniej szerokości. Wzór na krawacie nie powinien być zbyt duży oraz pionowy.

Nieodpowiedni będzie kołnierzyk o szpiczastych rogach, długi i wąski oraz bardzo szeroki krawat. Jeżeli szyja jest długa polecamy kołnierzyki wysoko nachodzące na szyję i stójki. Odradzamy kołnierzyki niskie, płasko przylegające do szyi.

Jeżeli szyja jest krótka najbardziej odpowiednie są płaskie kołnierzyki a niewskazane stójki oraz kołnierzyki wysoko nachodzące na szyję.

Koszula z kołnierzykiem łamanym jest obowiązkowa do smokingu, fraka oraz surduta. Ten typ koszuli obowiązkowo powinien mieć guziki zakryte plisą. Może być również noszona do garnituru. Zestawiamy ją z muchą, plastronem i musznikiem.

Ocena artykułu: 1 2 3 4 5 Średnia ocena: 5

Skomentuj temat: Rodzaje kołnierzyków męskich koszul

300
loading

Komentarze:

Nikt jeszcze nie skomentował artykułu. Bądź pierwszą osobą która zostawi swoją opinie.

Sonda

Jaki fason sukni ślubnej wybierzesz na swój ślub?

loading