Winietki na stoły weselne

Jeśli chcecie uniknąć zamieszania spowodowanego tym, że goście po wejściu do sali weselnej zaczną gorączkowo przepychać się w celu znalezienia odpowiedniego miejsca, warto poświęcić trochę czasu na rozplanowanie usadzenia gości i przygotowanie imiennych winietek.

Winietki na stół weselny

Dobrze jest również w samej sali postawić na sztaludze plan z rozstawieniem stołów oraz rozmieszczeniem gości. Każdy będzie mógł spokojnie odnaleźć swoje nazwisko i lokalizację, zamiast biegać w ciemno między stołami.

Winietki pomogą gościom szybko i sprawnie odnaleźć swoje miejsca na sali.

Zaplanowanie rozsadzenia gości może mieć ważną dla jakości zabawy weselnej funkcję strategiczną. Świadomie możecie połączyć określone towarzystwo lub – wręcz przeciwnie – oddzielić poszczególnych gości, biorąc pod uwagę sympatie i antypatie występujące czasami w rodzinie. Poza tym goście będą mieć większy komfort –  przy zaplanowaniu ich usadzenia niemożliwa będzie np. taka sytuacja, że przy danym stole lub w jego bliskości nie zmieści się jeden z partnerów, dziecko czy babcia, która nie zdąży dobiec i „wywalczyć” miejsca wśród bliskich.

.........................................................................................................

 .........................................................................................................

 
Winietki ułatwiają również komunikację między gośćmi weselnymi i pomagają w poznaniu się. Zawsze można subtelnie zerknąć na imię nowo poznanej rozmówczyni, bo przecież wesele to okazja, przy której poznaje się mnóstwo osób i zapamiętanie ich imion, nie wspominając o nazwiskach, bywa nie lada wyczynem.

Ewentualne roszady zawsze są możliwe i zawsze znajdzie się ktoś, komu jego miejsce się nie spodoba. Są to jednak wyjątki, które nie spowodują ogólnego zamieszania i paniki w poszukiwaniu lepszego miejsca.

Przypisanie miejsca osobie będzie także ułatwieniem dla kelnerów, szczególnie, jeśli na sali znajdują się wegetarianie, bądź osoby, które z innych powodów mają zamówione indywidualne menu.

Tradycyjne, papierowe winietki powinny pasować stylistyczne oraz kolorystycznie do zaproszeń i zawiadomień, powinny ładnie komponować się z wybrana przez Was oprawą. Ustawiamy je przy każdym nakryciu. Najpopularniejsze są te wykonane z papieru, ale my proponujemy także inne, oryginalne pomysły na dekorację stołu weselnego i jednoczesne wskazanie gościom ich miejsc. Możecie wykorzystać ładne ozdobne drobiazgi, które po weselu goście będą mogli zabrać do domu na pamiątkę.

 

Winietki na stół weselny - w postaci papierowych bilecików lub przy upominkach dla gości - małych woreczków z migdałami.

 

Oryginalne pomysły na winietki

Ciastka – na każdym talerzyku kładziemy ciastko, z imieniem danej osoby napisanej na nim lukrem.
Pudełeczka – w kształcie krzesełek, pary młodej lub innym, pasującym do oprawy – jest to także pudełko na prezent dla gości – czekoladki lub migdały.
Jabłka – do ogonków wypolerowanych jabłek przywiązujemy laskę cynamonu i bilecik z imieniem i nazwiskiem. Możemy wykorzystać także inne owoce – gruszki, cytrusy, a jesienią małe, ozdobne dynie.
Muszelki, kamyki – na tych małych przedmiotach piszemy imiona naszych gości, i układamy je  na talerzyku.
Łódeczki z papieru lub inne kształty z origami – z ładnego papieru składamy odpowiednie kształty (pasujące tematycznie i stylistycznie do oprawy wesela) i wypisujemy na nich imiona i nazwiska gości.
Świeczki – do obwiązanych ładną wstążką lub rafią świeczek przyczepiamy bilecik z imieniem i nazwiskiem gościa.

Bileciki na stoły możecie zamówić gotowe
– nie ma wtedy obawy, że coś nie wyjdzie. Jest to też spora oszczędność czasu – dodajcie do tego jakiś mały drobiazg, i gotowe. Możecie użyć wszystkiego, co przyjdzie Wam do głowy – pamiętając o zachowaniu estetycznej spójności konwencji przyjętej na weselu. Ten mały detal może również zaskoczyć Waszych gości kreatywnością i poczuciem humoru.

 


fot. Martha Steward


fot. www.weddingchicks.com


fot.
goodideasandtips.com, Martha Steward


fot. www.casasugar.com


fot. www.theinspiredcollection.blogspot.com, Martha Steward 

Ocena artykułu: 1 2 3 4 5 Średnia ocena: 5

Skomentuj temat: Winietki na stoły weselne

300
loading

Komentarze:

Wyświetlono 1 z 1 komentarzy

Sussie25 2012-05-30 11:38:21

A czy jeszcze ktokolwiek robi wesele bez winietek? Moja mama mówiła, że kiedyś wogóle tego zwyczaju nie było, a teraz na każdym weselu podobno już są - podobno?

Sonda

Jaki fason sukni ślubnej wybierzesz na swój ślub?

loading