Perły do ślubu

Naszyjnik z pereł dla panny młodej.Perły do ślubu – czy wierzyć w przesądy?

Perły w biżuterii ślubnej przeżywają swój renesans. Tradycja i przesądy mówią, że panna młoda nie powinna wkładać w dniu ślubu pereł, gdyż przynoszą one łzy po ślubie. Szczególnie przewrażliwione na tym punkcie bywają nasze babcie, które zapominają, że od wieków perłom przypisywane są również magiczne właściwości.

Owszem, ich symbolika związana jest ze łzami, ale tymi, które uważane były za łzy aniołów, chroniących ludzi przed niebezpieczeństwem. Perły symbolizują czystość, wzniosłość, trwałość, bogactwo i duchowość. W starożytnej Persji uznawane były za symbol dziewictwa, tak jak w naszej kulturze symbolizujący je welon.

Na Wschodzie uznawane są za talizman i afrodyzjak, a ze względu na swoją twardość uosabiają również nieśmiertelność. Oczywiście dotyczy to prawdziwych pereł, które stworzyła natura. Perły hodowlane i sztuczne mają również swój urok i przystępną cenę.

Biżuteria dla panny młodej wykonana z pereł. Kolczyki i naszyjniki z pereł będą idealnym dodatkiem do sukni ślubnej.

Perły są ponadczasowe i pięknie odnajdują się w różnego typu stylizacjach ślubnych. Od klasycznego sznuru na szyi, delikatnych pojedynczych koralikach jako kolczyki, poprzez bogate komplety w połączeniu z perłową bransoletką. Mogą być wplecione we włosy, jak również zostać również subtelnie wkomponowane w bukiet ślubny.

Jest to jeden z klejnotów, który pasuje każdej kobiecie, bez względu na wiek i typ urody. Dodają blasku, klasy, komponują się zarówno z klasycznym wizerunkiem, jak i bardziej awangardowym. Kolia z pereł czy oczko w kolczykach z powodzeniem mogą posłużyć i córce, i mamie.

Perłowa ozdoba do włosów, perły w bukiecie ślubnym i naszyjnik z pereł dla panny młodej.

Jeśli więc w dniu ślubu panna młoda włoży perły z przekonaniem, że przyniosą jej one szczęście, bezpieczeństwo i pomyślność - wybierze pozytywną symbolikę pereł, powodujących co najwyżej łzy radości.

SAG

Ocena artykułu: 1 2 3 4 5 Średnia ocena: 5

Skomentuj temat: Perły do ślubu

300
loading

Komentarze:

Wyświetlono 2 z 2 komentarzy

anik 2012-05-27 11:24:11

mam perłowy naszyjnik jeszcze po babci! piękna tradycja, mama w nim brała w latach 70-tych ślub cywilny, a teraz chyba ja je założę, jak w romantycznym filmie...

jużpo:) 2011-06-27 20:42:33

Perły bardzo pasują na ślub, ja miałam kolczyki i naszyjnik z pereł w delikatnym odcieniu pudrowego różu Apartu - całość bardzo romantycznie wyglądała.

Sonda

Jaki budżet przeznaczysz na suknię ślubną?

loading