Ślubne FAQ - świadkowie

Czy jest możliwe, żeby na ślubie było dwóch świadków tej samej płci?

Świadkami mogą być dwie dowolne osoby, nawet jeśli są tej samej płci. Ważne, żeby miały ukończone 18 lat i miały pełną zdolność do czynności prawnych. Ważne, żeby To były osoby bliskie Wam, takie, którym możecie zaufać i powierzyć im ważną rolę świadków na Waszym ślubie.

                                                                                                         

Zostałam poproszona o zostanie świadkową na ślubie. Tym samym jestem odpowiedzialna za organizację wieczoru panieńskiego. Czy sama powinnam pokryć koszty całej imprezy?

Organizacja wieczoru panieńskiego faktycznie najczęściej należy do obowiązków świadkowej. Nigdzie nie jest powiedziane, że to jedna osoba powinna sponsorować całą imprezę – najlepiej w porozumieniu z pozostałymi uczestniczkami wieczoru panieńskiego umówić się, że będzie to impreza składkowa.

Chcielibyśmy, aby świadkami na naszym ślubie była zaprzyjaźniona z nami para. Niektórzy jednak twierdzą, że według przesądów przyniesie to nam pecha.

Oczywiście, nie ma prawnych przeciwwskazań, co do tego aby to para była świadkami na Waszym ślubie. Przesądy zaś obejmują także osoby tej samej płci, osoby rozwiedzione i kobiety w ciąży. Nie należy dać się zwariować zabobonom i szukać na siłę dwóch osób które spełniają te wymagania – najważniejsze jest, żeby to były osoby, które są nam bliskie, odpowiedzialne, ważne w naszym życiu.

W przypadku rozwodników bądź osób innej wiary powinniśmy skonsultować sprawę z księdzem - niektóre parafie wymagają zaświadczeń, że nasz świadek jest praktykującym katolikiem - chociaż to wszystko zależy od parafii, bo nie ma odgórnych przeciwskazań, aby rozwodnik czy ateista był świadkiem na ślubie.

 

Agnieszka Ćwikła-Suszek - konsultant ślubny

Ocena artykułu: 1 2 3 4 5 Średnia ocena: 0
Sonda

Jaki budżet przeznaczysz na suknię ślubną?

loading