Kolor roku 2020 Classic Blue

Marka Pantone – amerykańscy eksperci, którzy co roku wyznaczają trendy kolorystyczne, kolorem roku 2020 ogłosiła CLASSIC BLUE – ponadczasowy, elegancki i uspokajający odcień niebieskiego.

Według Instytutu Pantone, w 2020 roku będziemy poszukiwali spokoju i ukojenia – jak to określili przedstawiciele Instytutu:

„Ponadczasowy i trwały, niebieski odcień jest elegancki w swej prostocie. Przypominający niebo o zmierzchu, dodające otuchy cechy Classic Blue, składają obietnicę ochrony i podkreślają nasze pragnienie posiadania stabilnego i pewnego fundamentu, na którym możemy budować”.

PANTONE 19-4052 Classic Blue to kolor sugestywne przypominający wieczorne niebo, zachęcając do poszerzenia horyzontów i otwarcia się na przepływ komunikacji – komentuje Latrice Eisman Executive Director w Pantone Color Institute. To kolor przyciągający swoją intensywnością, jednocześnie gruntujący i budzący zaufanie u progu wejścia w nową erę, w czasach zdominowanych przez technologię.

Blue Classic na ślub

Niebieski będzie więc śmiało gościł w 2020 roku we wnętrzach, w dodatkach, ubraniach i dekoracjach. To świetna wiadomość dla tych, którzy wybiorą niebieski jako kolor przewodni wesela – czy to w detalach, czy jako dominantę i motyw przewodni w ślubnych bukietach i dekoracjach. Jako baza pięknie łączy się z innymi odcieniami niebieskiego, srebrem, złotem, bielą, kremem, zielenią i szarościami.

Dziewczyny z Wromedia miały niezłą intuicję, bo już na letniej sesji okładkowej przygotowały jedną z inspiracji właśnie z wykorzystaniem niebieskiego…

Kolor roku 2020 Classic Blue będzie nam towarzyszył w modzie, wnętrzach i designie i z pewnością przyjmie się bardziej niż ubiegłoroczny Living Coral.

……………………………………

p.s. Nikt w najczarniejszych snach nie przewidział, że będzie to jednak rok bardziej pod znakiem pandemii…

Pantone classic blue kolor roku 2020 ślub

Korsarz classic blue na ręce panny młodej

Wromedia

Pan młody klor roku 2020 classic blue

ubiór Diuk, fot. 2become2.pl

Kolor roku 2020 classic blue spinki do mankietów na ślub

Diuk

Kolor roku 2020 classic blue mucha do ślubu

Druhny i kwiaty classic blue na ślub

Flossmann, Diuk, Wromedia, Jubi-To Jubiler, Pałac Borek Strzeliński

Hortensja classic blue na ślub

Jubi-Tom Jubiler, Wromedia

Kolory classic blue na ślub

Pantone Roku 2020 inspiracje

Komentarze