Łapacze snów na ślub
fot. fotohq.com.pl

Łapacze snów

Te piękne ozdoby mają swoje źródło w historii amerykańskich Indian Północnych, dla których były ważnym amuletem. Zawieszane u progu domostwa lub nad łóżkiem miały chronić śpiących przed złymi snami. Koszmary miały łapać się w sieć amuletu i spływać po piórach, by zniknąć w promieniach porannego słońca.

Dreamcatcher uznawany był za magiczny filtr, przepuszczający wyłącznie dobre sny. Oryginalny łapacz składał się z drewnianego okręgu ze spiralnie wplecioną, zagęszczającą się ku środkowi siecią z włosia lub rzemienia. Do niego doczepiało się różne ozdoby – przede wszystkim koraliki i pióra ptaków, które spełniają sny i symbolizują oddech. Kawałek modrzewia miał zapewnić zdrowie, turkus siłę, a kryształ górski moc.
Dziś łapacze snów to coraz popularniejszy motyw dekoratorski. Można znaleźć przeróżne, przepiękne warianty łapaczy, zawieszanych w sypialniach jako ozdoby i (być może) amulety. Mamy wieszają je nad łóżeczkami nowo narodzonych dzieci, designerzy projektują ubrania i biżuterię z tymi motywami. Rzeczywiście mają w sobie jakąś magiczną moc…

Łapacze snów coraz częściej wykorzystywane są w dekoracjach ślubnych – jako tło dla młodej pary, wystrój sal, szczególnie w klimacie boho i rustykalnym, jako motyw na zewnątrz i do sesji zdjęciowych. W sieci znajdziecie mnóstwo inspiracji i tutoriali do samodzielnego wykonania łapaczy.

W wersji dzianinowo-koronkowej wiosną zachwyciły nas podczas sesji okładkowej Przewodnika Młodej Pary.

Panna młoda boho i łapacze snów

fot. fotohq.com.pl

Panna młoda w stylu boho rustykalnym

fot. fotohq.com.pl

Młoda para i łapacz snów

fot. fotohq.com.pl

Panna młoda i łapacze snów

fot. fotohq.com.pl

łapacze snów

fot. fotohq.com.pl

Biżuteria ślubna łapacze snów

via greenweddingshoes.com

Łapacze snów na ślub w plenerze

via deerpearlflowers.com

łapacze snów na ślub

via deerpearlflowers.com

łapacze snów

via deerpearlflowers.com

Tort weselny z łapaczem snów

via stylemepretty.com

łapacz snów z koronka i piórkami

via prettydesigns.com

Pierścionki i dekoracje łapacze snów

via iwisb.com / dreamcatcher-collective-australia.com

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Komentarze