Litery świetlne i balony z helem na ślub

Ślubny sezon 2017 za nami

Kolejny rok pięknych ślubów i wesel za nami. Pozostaje wiara i nadzieja, że związki zawarte w poprzednim roku będą szczęśliwe i trwałe, bo jak obserwujemy statystyki rozwodów, nasuwa się smutna refleksja, że stosunek zawieranych małżeństw do tych rozpadających się, nie wygląda optymistycznie.

U progu 2018 życzymy Wam, by Wasze małżeństwa przetrwały, wzorem naszych dziadków, byście obchodzili srebrne, złote i diamentowe gody, by szczęście Wam sprzyjało, a przeciwieństwa losu i próby, na które niewątpliwie będziecie narażeni, nie zniechęcały Was do walki o związek. By w tej walce myśleć „MY”, a nie tylko „JA”. By wspierać drugą połówkę nawet wtedy, gdy ta okaże chwile słabości. By dbać o ciepło domowego ogniska i uczestniczyć w nim wspólnie planując, spędzając czas i ciesząc się dniem codziennym.

By słowa przysięgi małżeńskiej pobrzmiewały w pięknych, ale i trudnych chwilach. Byście byli tu i teraz dla siebie, a nie obok siebie. Byście dużo rozmawiali, umieli słuchać się nawzajem i uczyli się kompromisów. Byście pamiętali o okazywaniu uczucia i wdzięczności każdego dnia, a nie tylko w stosowne święta. Byście patrzyli na siebie z miłością i podziwem.

Życzymy Wam, by wspomnienie dnia ślubu było początkiem, a nie końcem tego, co ekscytujące. Bo ślub to dopiero początek. Symboliczne, lekko już wyświechtane powiedzenie „najpiękniejszy dzień w życiu”, powinno brzmieć raczej „pierwszy z najpiękniejszych wspólnych dni w życiu”, prawda?

Oczywiście przy tym wszystkim życzymy Wam pięknych ślubów, radosnych przyjęć, atmosfery magii i radości, niezmąconej plamą na sukience czy ciepłą wódką (odpukać).

I będziemy niezmiennie z Wami, tak jak Wy byliście z nami w 2017 roku, za co z całego serca dziękujemy.

– Redakcja Przewodnika Młodej Pary-

Popularny portal ślubny statystyki 2017

Komentarze