Ślubny kolor roku 2022 Very Peri

Very Peri kolor roku 2022

Odcień Very Peri został stworzony i nazwany przez Pantone Institute Kolorem Roku 2022. Marka od ponad 20 lat wyznacza trendy kolorystyczne inspirowane aktualną sytuacją na świecie.
Jak faktycznie z niej wyjdziemy – czas pokaże, bo krajobraz społeczny zmienia się z miesiąca na miesiąc.

„Ponieważ społeczeństwo nadal uznaje kolor za kluczową formę komunikacji oraz sposób wyrażania oraz wpływania na idee i emocje oraz angażowania się i łączenia, złożoność tego nowego czerwonego fioletu nasyconego niebieskim odcieniem podkreśla ogromne możliwości, które przed nami stoją. Obejmujący odcień niebieskiego, ale jednocześnie posiadający fioletowo-czerwony podton, Pantone 17-3938 Very Peri prezentuje żwawe, radosne nastawienie i dynamiczną prezencję, która zachęca do odważnej kreatywności i twórczej ekspresji.” – Tak mniej więcej zostało to umotywowane, ale przyznam, że mnie ten odcień nie zachwycił.

 

 

Odcień Very Peri został opisany jako „dynamiczny niebieski barwinek z ożywczym fioletowo-czerwonym odcieniem”.

Jest nieoczywisty i dość trudny na dużych przestrzeniach, lecz jako kolor detalu, uzupełniający – może się odnaleźć. Skąd taki wybór? – Ma to być kolor wizji, wyrażający połączenie z wewnętrzną duchowością; symbolizujący globalnego ducha czasu przy wychodzeniu z izolacji.

Nam kojarzy się z kojącą lawendą, odcieniem moim zdaniem lżejszym i wdzięczniejszym, od zawsze mile widzianym w ślubnych stylizacjach. Inspirujcie się więc z umiarem 🙂

 

 

Strój dla młodej pary
suknia ślubna: Flossmann / Mia Lavi, garnitur: Diuk

1. STYL PROWANSALSKI a Very Peri

Very Peri dobrze zmelanżuje się z odcieniem lawendowym oraz nieco chłodniejszym Ultra Violet. Zimną biel zastępujemy odcieniami śmietany, kremu czy kawy z mlekiem.

Bukiet ślubny z kwiatami w kolorze very peri
Bukiet ślubny z kolorem Very Peri: Costa Kwiaciarnia
wianek ślubny z kolorem very peri
Wianek z Very Peri Kwiaciarnia Costa
Bukiecik florystyczny z very perina samochód
Ozdoba florystyczna na samochód z Very Peri: Costa Kwiaciarnia

 

 

Pierścionek zaręczynowy z tanzanitem
Pierścionek z tanzanitem: Jubi-Tom Jubiler

 

Koronkowa suknia ślubna przylegająca do ciała
Suknia ślubna: Flossmann / Elizabeth Passion

2. Very Peri w stylizacji glamour

Fiolet, a przy nim Very Peri znakomicie odnajduje się w takiej konwencji. Doskonale komponuje się z bielą, czernią, szarością, srebrem i złotem. Złoto ociepla fiolet, srebro chłodzi, jeśli więc nie chcecie „zmrozić” gości ultrafioletem, dodajcie ciepłych odcieni lub soczystej zieleni.

Biżuteria: Jubi-Tom Jubiler

 

-SAG-

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :