Viva Magenta kolor roku 2023

Niech moc będzie z nami czyli Viva Magenta kolorem roku 2023 według Instytutu Pantone

Jednym z wyborów w ślubnej stylizacji jest kolor przewodni lub zestaw barw, które będą przewijały się od pączka w bukiecie poprzez zaproszenia, wizytówki czy kolor muchy oblubieńca.

Od wielu lat amerykański Instytut Pantone, po konsultacji z guru z dziedziny psychologii, socjologii, architektury i jeszcze kilku pokrewnych dziedzin, wybierają kolor roku. W 2023 kolorem roku ogłosił Viva Magenta – karminowy, nieco przygaszony a jednocześnie energetyczny odcień czerwieni. Czy spodoba się i przyjmie w stylizacjach ślubnych?

Dlaczego wybór padł na Viva Magenta?

Na moje oko, ale to i żadna tajemnica, potrzebujemy doenergetyzować się po tych trudnych dla świata latach. Pandemia, wojna w Ukrainie, niepokoje społeczne i zubożenie. Aż prosi się o kopa, który wykrzesa z nas siłę i moc, by stawić czoła nadchodzącej rzeczywistości. W przypadku branży ślubnej – co tu kryć – koszty ślubu i wesela, wzrosły dość poważnie. Tak jak wszystko. No, może poza dochodami… Więc – trzeba jeszcze aktywniej wychodzić z inicjatywą do świata.

Kolor roku 2023 i jego filozofia

Źródła podają, że Viva Magenta ma pomóc nam ustalić nową narrację, zachęcić do ekspresji, działania, poczucia sprawczości. Faktycznie to odcień, który nakręca, a nie jest przy tym agresywny. Ma w sobie więcej radosnej i optymistycznej energii ognia. Bo czerwień to przecież ogień – działanie, twórczość, ekspansja, wychodzenie na zewnątrz. Viva magenta w przestrzeni wokół ma pobudzić naszego ducha i zachęcić do działania.

Kolor roku 2023 viva magenta do ślubu
Kolor roku 2023 Viva Magenta wg Pantone Institute

W dobie technologii staramy się czerpać inspirację z natury i tego, co prawdziwe. PANTONE 18-1750 Viva Magenta wywodzi się z rodziny czerwieni i jest inspirowany czerwienią koszenili, jednego z najcenniejszych barwników należących do rodziny barwników naturalnych, a także jednego z najsilniejszych i najjaśniejszych znanych na świecie.
Zakorzeniony w pierwotnym, PANTONE 18-1750 Viva Magenta ponownie łączy nas z pierwotną materią. Przywołując siły natury, PANTONE 18-1750 Viva Magenta pobudza naszego ducha, pomagając nam budować naszą wewnętrzną siłę.

Leatrice Eiseman Dyrektor Wykonawczy Instytutu Kolorów Pantone

Z czym łączyć w stylizacjach odcień Viva Magenta?

Kolor roku 2023 zobowiązuje. Ale nie zawsze okrzyknięte przez Pantone kolory roku przyjmują się w ślubnych stylizacjach. Magenta, róż, fiolet, wyraziste i nasycone dekoracje ślubne i bukiety, widujemy na ślubach nie od dziś. Ostatnimi laty przeważały jednak delikatniejsze, pastelowe stylizacje. Wiele było też monochromatycznej zieleni, dekoracji z wykorzystaniem suchych roślin i trawy pampasowej.

Jeśli podobają Ci się pastelowe i spokojne połączenia barw, możesz subtelnie włączyć karminową czerwień w postaci dodatku do bukietu, wstążki w tym kolorze czy krawata partnera.

Być może masz potrzebę, zgodnie z deklaracjami propagatorów koloru roku 2023, by odważnie i zdecydowanie zaakcentować jego obecność w weselnej przestrzeni? Wówczas paleta możliwości powiększa się o przeróżne odcienie magenty, fioletu, pomarańczowego czy niebieskiego. Niby nic nowego, tyle że wybór byłby usankcjonowany aktualnym trendem. Z pewnością zobaczymy go również w sklepowych kolekcjach z odzieżą, artykułami wyposażenia wnętrz i wszelakich dodatkach.

p.s. Przyznam, że sprawdziłam co to są te koszenile i ich cenny barwnik. Ku mojemu zdziwieniu – są to robaki. Konkretnie koszenila to naturalny ciemnoczerwony barwnik pozyskiwany z wysuszonych i zmielonych owadów zwanych czerwcami kaktusowymi.

-Red-

Viva magenta jako dodatek w bukiecie ślubnym
Z jakimi kolorami łączyć viva magenta w stylizacjach
Viva Magenta kolor roku 2023 przykład łączenia kolorów / pantone.com
Kolor roku 2023 viva magenta w energetycznej stylizacji do ślubu
Kolor roku 2023 Viva Magenta w energetycznym połączeniu kolorystycznym
Viva magenta w energetycznej stylizacji ślubnej z neonem flaminga
Inspiracja ślubna z Viva Magenta
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :