Wiosennej Wielkanocy

Wielkanoc w naszej tradycji to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie, którego symbolika nawiązuje również do prastarych wierzeń człowieka związanych ze śmiercią i odradzaniem się. Jajko uważane jest za symbol życia, w którym kumulują się życiowe siły i w którym tkwi tajemnica odradzającej się przyrody. W mitologii przypisywano mu wielką moc obdarzania płodnością i urodzajem oraz ochrony przed złem. Najstarsze pisanki odnaleziono już w starożytnej Mezopotamii.

A u nas? Chłopcy, którzy podczas wielkanocnych odwiedzin obdarowali dziewczynę pisankami, sygnalizowali w ten sposób wobec nich plany małżeńskie…

Zajączek, symbolizujący witalność i płodność na dobre zagościł w naszej wielkanocnej symbolice dopiero na początku XX wieku.

Chyba najbardziej chrześcijański symbol Wielkanocy to baranek, uosabiający obecność Chrystusa i nawiązujący do wydarzeń ze Starego Testamentu.

Każdy przeżywa te święta na miarę swojej wiary. Wiosenny nastrój, kiedy to przyroda odradza się, budzi się do życia, wreszcie częściej świeci słońce i zaczyna nam się „chcieć ruszyć” – udziela się wszystkim.

Od Świąt Wielkanocnych rozpoczyna się sezon ślubów kościelnych. Tym z Was, którzy wkrótce powiedzą sakramentalne „TAK” życzymy aby to poczucie odrodzenia nigdy Was nie opuszczało, byście RAZEM stawiali czoła chwilom słabości, RAZEM pokonywali trudności i RAZEM cieszyli się wspólnym, nowo zbudowanym życiem. Wielkanoc to znakomity czas by sobie o tym przypomnieć, nawet jeśli planujecie ślub w sierpniu.

Alleluja Kochani!

-Redakcja PMP-

p.s. TUTAJ możecie przeczytać i wadach i zaletach ślubów w Wielkanoc

 

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :