Ślub z motywem konwalii
fot. lovemydress.net

Zapach konwalii można uwielbiać albo go nie tolerować.

Z żalem stwierdzam, że należę do tych drugich. W kwestii urody wszyscy są raczej zgodni: to piękne, subtelne kwiaty. Konwalia jest kwintesencją subtelności, symbolem delikatności i nieśmiałości… takie urocze dzwoneczki otulone w soczyste liście…

Śluby w maju nie cieszą się takim wzięciem (wciąż pokutuje brak „r” w nazwie miesiąca?), jednak dzięki dobrodziejstwom wiosny mają niepowtarzalne możliwości florystyczne. Główną rolę grają oczywiście konwalie. Konwaliowy sezon jest krótki, więc grzechem byłoby pominięcie tak wyjątkowych sezonowych kwiatów w ślubnych inspiracjach.

Konwaliowa panna młoda

źródło: lovemydress.net

Panna młoda w konwaliach

źródło: lovemydress.net

Konwalie w przypince pana młodego

fot. flowerona.com

 

Konwalie do ślubu

Kwiaty konwalii przez to, że są tak drobniutkie, świetnie sprawdzą się zarówno w minimalistycznych dekoracjach, jaki i odciążą cięższą scenerię, gdy dekoracje są bardziej barokowe (lecz zakładamy, że wciąż gustowne).

Podziwiane przez nas ikony stylu – Grace Kelly, Jacqueline Kennedy i całkiem niedawno Księżna Kate – wybrały bukiety z konwalii (lub z ich przewagą), równoważąc tym samym przepych oprawy dworskich ceremonii.

Bukiety ślubne z konwalii

źródło: pinterest.com

Przypinki weselne z konwalii

fot. flowerona.com

Bukiet ślubny z konwalii

flowerona.com

Konwalie w ślubnych wiankach, stroikach na głowę, urocze bukieciki na stołach weselnych, a jeśli decyzję o wyborze konwaliowego motywu podjęliście wcześniej – nawet na zaproszeniach ślubnych.

W przypince pana młodego, na torcie ślubnym (uwaga: są trujące), przemycone w biżuterii panny młodej (oczywiście jako motyw ze srebra, nie te żywe), wydrukowane na wizytówkach na stołach. Raczej wiecie co składa się na ślubna papeterię, a w kwestii dekoracji sporo przykładów znajdziecie na (raczej zagranicznych) portalach ślubnych.

 

Wianek z konwalii i welon

źródło: shopgossamer.com

Bukiet ślubny z samych konwalli

fot. flowerona.com

Bukiet z konwalii do ślubu

fot. flowerona.com

Kolczyki z konwaliami

źródło: eatsy.com

Konwalie na weselnym stole

źródło: marthastewartweddings.com

Tort ślubny z konwaliami

źródło: oncewed.com

Bukiet ślubny z konwalii

flowerona.com

Mieszany bukiet ślubny z konwaliami?

Ułożone na kilka sposobów bukiety ślubne z  samych konwalii lub jako uzupełnienie większych kwiatów w bukiecie ślubnych. Myślę, ze potrzeba dużego wyczucia aby potraktować je w bukietach mieszanych jako dodatek i nie zagubić ich piękna.

Konwalie w bukiecie ślubnym

fot. flowerona.com

Bukiet ślubny mieszany z konwaliami

źródło: pinimg.com

Co prawda przy sprzyjających warunkach można wyhodować konwalie przez cały rok, ale kto by się trudził? Za to przy wyborze kwiatów do bukietu ślubnego, dekoracji i motywów ślubu w maju czy w czerwcu warto wziąć konwalie pod uwagę. Ich cena jest wtedy niska, dostępność łatwa, a piękno niekwestionowane.

Zaprzyjaźniona florystka opowiadała mi historię sprzed roku, kiedy to dziewczyna uparła się na bukiet ślubny z konwalii na ślub we wrześniu. Da się sprowadzić? – Da. Ale koszt „minimalki” by sprowadzić kwiaty to tysiąc złotych. I nie mówimy tu o naręczu…

Pochłaniam wiosenne zapachy, delektuję się wonią konwalii na obrazkach, bo w naturze jako poszkodowany alergik niestety tylko z daleka…

P.s. samodzielnie zrobić bukiet ślubny bym się nie odważyła, ale bukieciki na stoły czy dla druhen – można próbować:

Jak zrobić bukiet ślubny z konwalii

źródło: afloral.com

– SAG –

Komentarze