Jak zapinać i nosić marynarki?

Jak zapinać i nosić marynarki?

Każdy mężczyzna w swoim życiu ma styczność z garniturem lub marynarką. Ślub, studniówka czy matura stawiają przed wyzwaniem co wybrać, aby wyglądać jak najlepiej. Jest wiele modeli marynarek i różne liczby guzików. Byłoby łatwo gdyby można było po prostu zapinać wszystkie. Niestety zasady męskiej elegancji określają, które guziki powinny być zapięte, a które odpięte. Zależy to nie tylko od typu marynarki, ale też od naszej pozycji i okazji. Idąc ulicą wielokrotnie spotykamy się z wieloma podstawowymi błędami w ubiorze, które sprawiają że nawet najlepszy i najdroższy garnitur traci na elegancji.

Jedną z podstawowych zasad, których powinniśmy przestrzegać to prawidłowe zapięcie marynarki. Do dyspozycji mamy marynarki zapinane na 1, 2, 3 guziki oraz marynarkę dwurzędową.

Jeden guzik

Z marynarką zapinaną na jeden guzik nie ma problemu, ponieważ będzie zawsze zapięta gdy stoimy i rozpięta jak siadamy.

Dwa guziki

Marynarka na dwa guziki jest najbardziej tradycyjną i najczęściej noszoną przez mężczyzn. Wkładając ją na siebie należy pamiętać, że zapinamy tylko jeden guzik, w tym przypadku zawsze górny, dolny zawsze zostaje rozpięty.

Trzy guziki

Marynarka z trzema guzikami wydaje się być większym wyzwaniem. Nic bardziej mylnego. W tym wariancie mamy dwie możliwości. Pierwsza, najczęstsza, to zapięcie jednego środkowego guzika, ale spotykamy się również z zapięciem dwóch, mianowicie środkowego i górnego. Nie jest to błąd, ale rzadziej ją stosujemy z uwagi na fakt, iż wstając np. aby się przywitać musimy zapiąć marynarkę, co wydłuża czas i stawia w kłopotliwej sytuacji osobę, która pierwsza wysuwa dłoń w naszym kierunku. Marynarkę na jeden, dwa i na trzy guziki zawsze należy odpiąć siadając i ponownie zapiąć wstając. Dzięki temu nie fałduje się ona i nie gniecie z przodu. Jej poły opadają luźno po bokach. Przy okazji pozwala to nam na swobodę ruchów przy stole. Marynarka
powinna być zawsze zapięta przy okazjach formalnych, ale można nosić ją odpiętą w sytuacjach niezobowiązujących.

Dwurzędowa

Marynarka dwurzędowa z różnymi układami guzików powinna być zawsze zapięta. Tak jak w przypadku jednoguzikowych, dwurzędówka, w której można zapiąć tylko jeden guzik, będzie zawsze zapięta. W wypadku, gdy mamy do zapięcia dwa, odpinamy dolny, natomiast przy trzech guzikach możliwych do zapięcia, stosujemy zasady podobne to wymienionych wcześniej – zapinamy środkowy, lub dwa górne. Największą uwagę przy tego typu marynarce należy zwrócić na fakt, iż nigdy jej całkowicie nie rozpinamy, pamiętając o wewnętrznych guzikach, które pomagają utrzymać schowaną połę marynarki. Te zawsze zapinamy.

Mężczyzna, gdy stoi, ma mieć rozpięty w marynarce tylko jeden dolny guzik. Jeśli marynarka jest trzyguzikowa można ją zapiać tylko na środkowy guzik. Warto pamiętać o tym, że jeśli pod marynarką jest kamizelka, wszystkie guziki marynarki, gdy mężczyzna stoi, chodzi czy tańczy, mogą być rozpięte. Źle dopasowana i źle zapięta marynarka zniszczy wizerunek eleganckiego mężczyzny.

Każdy mężczyzna powinien wiedzieć jak zapinać i nosić marynarki.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :