Dobór fryzury do dekoltu sukni ślubnej

Fryzura do ślubu a suknia

Dobór fryzury do sukni ślubnej to dla wielu kobiet nie lada kłopot. Przecież sukienka jest tylko jedna, a możliwości tak wiele. Są pewne zasady, którymi możecie kierować się w wyborze uczesania, chociaż nie są sztywne, być może pomogą w dopełnieniu efektu „wow”.

Przy doborze fryzury ważne jest patrzenie całościowe na sylwetkę panny młodej w już wybranej sukni. To jak jest rozwiązana pod szyją ma również ogromne znaczenie. „Goły dekolt” a dekolt z wdrukowanymi koronkami illusion neckline to już zupełnie inne opcje. To samo w wersji sukni mocno rozkloszowanej a zwiewnej typu boho. Zarówno fryzura panny młodej, jak i dodatki do włosów powinny tworzyć spójną stylistycznie całość. Fryzjer podpowie również czy struktura Twoich włosów pozwoli na osiągnięcie upragnionego efektu.

Fryzura do sukni ślubnej bez ramiączek

Krój sukni z odkrytymi ramionami ma wciąż wiele zwolenniczek. Pasuje do niego bardzo wiele fryzur, ale chyba najbardziej efektownie prezentują się rozpuszczone włosy, które częściowo zasłonią „białe pole” między biustem a brodą. Jeśli wybierzesz luźny kok lub swobodne upięcie z tyłu głowy, dobierz wyrazisty naszyjnik lub na przykład sznury pereł.

Salon Sukien Agora Celebration

Agora Celebration

 

 

Fryzura ślubna Upiększalnia Wrocław

Studio Stylu i Urody Upiększalnia

 

Fryzura do dekoltu typu illusion neckline

Przepiękne zabudowane na cielistym tiulu dekolty sprawiają wrażenie subtelnych tatuaży na skórze. Same tworzą często tak piękne kompozycje, że warte są odsłonienia. Jeśli jednak wzory nie podchodzą zbyt blisko szyi, masz duże pole do popisu w wyborze fryzury. Możesz upiąć włosy, chociaż ten typ sukienek najefektowniej według mnie prezentuje się na częściowo upiętych, splecionych w luźny warkocz fryzurach. „Naga” szyja i wysoki kok zostawią znów za dużo pustej przestrzeni. Trzeba więc optycznie ocenić kształt i gęstość „tatuaży”. Przy fasonach sukien ślubnych typu boho panny młode idealnie prezentują się w półdługich upięciach, splotach i włosach luźno puszczonych do tyłu. Ozdoby we włosach typu opaski vintage, tiary i wstążki są tu mile widziane.

SanPatrick_Loretta

SanPatrick

 

Fryzura Studio Stulu i Urody Upiększalnia

Studio Stylu i Urody Upiększalnia

 

Pronovias_Flossmann

Pronovias / Flossmann

 

Fryzura do dekoltu hiszpańskiego

Zsunięte ramiączka eksponują ładną linię ramion, warto ich więc nie zasłaniać. Te dekolty lubią hiszpańskie koki, jak i luźniejsze upięcia na wysokości uszu. Jeśli jednak panna młoda wybierze mocno opadające ramiączka, może przełamać linię na przykład warkoczem opadającym na jedną stronę. Zależy to od efektu, który zechcesz uzyskać i czy nastawiasz się na bardziej kobiecy czy dziewczęcy wizerunek.

Upięcie ślubne

 

Lanesta_Marzenie

 

Fryzura do dekoltu zabudowanego i ze stójką

Zabudowany dekolt w sukni ślubnej już sam w sobie jest ozdobą. Jeśli ma kształt półgolfu i przy tym ramiona są odkryte, najlepiej odsłoni go kok lub dość wysokie upięcie z tyłu głowy. Piękna koronka, koraliki czy tłoczenia na sukni nie potrzebują konkurencji – tutaj również nic nie zakładasz na szyję. Podobnie przy sukni ze stójką – gładko upięty kok wydłuży szyję i odsłoni zdobienia, chociaż kok może być także upięty na jedną stronę.

White_One_Flossmann

White One / Flossmann

 

fryzura_Upiekszalnia03

Studio Stylu i Urody Upiększalnia Wrocław

 

Fryzura do dekoltu w kształcie łódki

Na dekolt w kształcie łódki może pozwolić sobie posiadaczka łabędziej szyi. Jest to odmiana dekoltu zabudowanego, ale ten raczej lepiej wypadnie przy włosach spiętych.

White_Code_Ana_Lisa

 

PapaMichel_Flossmann

Papa Michel / Flossmann

 

fryzura_Upiekszalnia04

Studio Stylu i Urody Upiększalnia Wrocław

 

fryzura_Upiekszalnia05

Studio Stylu i Urody Upiekszalnia Wrocław

 

Fryzura do sukienki na jedno ramię

Asymetryczny dekolt wyrówna kok lub upięcie po drugiej stronie szyi. Nie zasłonisz ramiączka, a optycznie zrównoważysz sylwetkę. Jeśli upięcie będzie częściowo zakrywać ucho, w odkryte ucho możesz włożyć długi efektowny kolczyk. Zrezygnuj też z biżuterii na szyję.

Jeśli fryzura do ślubu jest dla Ciebie wyzwaniem, oglądaj dużo zdjęć i zwracaj uwagę na stylizacje modelek, oczywiście tych podobnych typem urody do Ciebie i charakteru wybranej sukienki:)

FENDA_flossmann_Atelier_diagonal

Atelier Diagonal / Flossmann

 

Fryzura ślubna Upiększalnia

Studio Stylu i Urody Upiększalnia Wrocław

Zapisz

Komentarze