Pan młody w smokingu – super trend powraca

Pan młody w smokingu – super trend powraca

Najnowsze trendy w męskiej modzie wizytowej to mały przełom. Czołowi projektanci udowodnili, że również panowie mogą pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Chociaż panowie z reguły wybierają klasyczne wzory, warto czasami odejść od kanonów i poszukać odważniejszych inspiracji.

Smoking dla pana młodego
fot. Wilvorst

W tym sezonie do łask powróciły smokingi

Ze względu na swą wyjątkową elegancję i klasę, smoking doskonale sprawdzi się jako strój pana młodego. Przy okazji nie będzie zakłócać uroku panny młodej, bo to ona w tym wyjątkowym dniu ma „lśnić”, a przyszły małżonek będzie stanowił dla niej dystyngowane „czarne tło”.

Nazwa smoking to wbrew pozorom stosunkowo szerokie pojęcie. Generalnie można powiedzieć, że jest to formalny strój męski przeznaczony na oficjalne przyjęcia, bale, wesela i inne specjalne okazje. Jego historia sięga końca XIX wieku w Anglii. W miarę niezmienionej formie trwa do dziś. Wyjątkowy status smokingu potwierdzony jest w kinematografii. Czy potrafimy dziś wyobrazić sobie Agenta 007 – Jamesa Bonda w innym stroju? Również twórcy komedii nie zapomnieli o tym ubraniu i stworzyli film o nazwie Tuxedo, gdzie Jackie Chan wykorzystuje dziesiątki gadżetów ukrytych w marynarce smokingowej.

Smoking jest bardziej elegancki niż klasyczny garnitur. Moda męska nie może się bez niego obejść, nie tylko ze względu na klasyczną elegancję, ale również z powodu niebywałej uniwersalności. Smokingi pasują praktycznie do każdej sylwetki. Jednak ze względu na czarny wyszczuplający kolor i lampasy optycznie wydłużające sylwetkę. Ten strój szczególnie docenią niscy panowie i ci o krępej budowie ciała. Dlatego jeżeli pan młody wybierze inny strój np. frak czy surdut angielski, to smoking może z powodzeniem być wykorzystany przez świadka czy ojców młodej pary.

Smoking ślubny
fot. Wilvorst
Smoking do ślubu z salonu mody męskiej Diuk we Wrocławiu
fot. Wilvorst
Smoking ślubny dostępny w salonie Diuk we Wrocławiu
fot. Wilvorst
Smoking z kołnierzem szalowym
fot. Wilvorst

Smoking to cały zestaw elementów, które składają się na kompletne ubranie: marynarka smokingowa z klapami wyłożonymi atłasem, który nadaje eleganckiego połysku, z klasycznymi klapami w kształcie odwróconej litery V lub bardziej popularnego kołnierza szalowego i spodnie smokingowe z charakterystycznym lampasem. Do tego biała koszula smokingowa na spinki z klasycznym lub łamanym kołnierzykiem i mucha, najczęściej czarna, ale czasami dobieramy jej kolor do bukietu panny młodej. Uzupełnieniem całości jest pas smokingowy w kolorze muchy lub kamizelka. Ostatnio coraz bardziej popularna, o specjalnym kroju, który podkreśla wyjątkowość tego stroju. Do smokingu konieczne są czarne lakierki oraz czarne wysokie skarpety.

 

Zapisz

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :