Dekolty sukien ślubnych – jaki kształt wybrać?

Dekolty sukien ślubnych – jaki kształt wybrać?

Wybierając styl dekoltu w sukni ślubnej sugerujcie się typem sylwetki i Waszymi upodobaniami. Czasami ciekawe rozwiązanie góry sukienki tworzy cały jej klimat, tuszuje drobne mankamenty, a podkreśla piękno linii szyi i ramion. Jak rozmawiać o dekoltach? Jak wytłumaczyć w salonie sukien ślubnych, które nam się podobają? Oto podstawowa klasyfikacja typów dekoltów w sukniach ślubnych.

 

Prosty dekolt w sukni ślubnej

Ten typ dekoltu służy paniom o proporcjonalnej linii ramion oraz tym o pełniejszych kształtach. Może być zestawiony z bogatym naszyjnikiem i kolczykami.

 

Dekolt prosty w sukniach ślubnych

Suknie: Pronovias/Flossmann, Agnes Bridal Dream/Flossmann

 

Dekolt kwadratowy w sukni ślubnej

Dekolt kwadratowy pasuje do każdego rodzaju sylwetki, jednak szczególnie polecany jest paniom z obfitym biustem. Nie polecamy tego kształtu pannom młodym o szerokich ramionach.

 

Dekolty kwadratowe w sukniach ślubnych

Suknie: Ladybird/Celebrity; Ambrosia/Bellissima

 

Suknie ślubne z dekoltem w kształcie łódki

Dekolt w kształcie łódki pasuje paniom o długiej szyi, drobnych ramionach i małym biuście. Ten pełen wdzięku dekolt ładnie prezentuje się także w połączeniu z wiszącymi kolczykami, które podkreślają smukłą szyję.

Suknie ślubne z dekoltem w kształcie łódki

Suknie: Estera/Marzenie; Annais by Ola La/Bellissima, Celebrity

Dekolty w kształcie serca w sukniach ślubnych

Dekolt w kształcie serca dedykowany jest pannom młodym o proporcjonalnych kształtach. Idealnym zestawieniem do nich będą delikatne okrągłe naszyjniki lub te w kształcie litery V.

 

Suknie ślubne z dekoltami w kształcie serca

Suknie: Agora Celebration; Stella York/Flossmann

 

Dekolt hiszpański w sukniach ślubnych

Dekolt inspirowany hiszpańskimi sukienkami do tańca flamenco. Zsunięte ramiączka odkrywają ramiona. Dedykowany jest paniom o zgrabnych ramionach i kształtnej szyi. Polecana biżuteria to średniej wielkości kolczyki oraz delikatny wisiorek.

 

Dekolt hiszpański w sukniach ślubnych

Suknie: Vanilla Sposa/Flossmann; Unikat/Flossmann

 

Suknia ślubna z dekoltem zabudowanym i ze stójką

Panny młode ze szczupłymi ramionami, długą szyją i niedużym biustem mogą pozwolić sobie na dekolt zabudowany lub ze stójką. Dekolt ze stójką polecany jest również wysokim paniom o szerszych ramionach. Sam dekolt często jest już ozdobiony, więc nie zakładamy do niego naszyjników.

 

Suknie ślubne z dekoltem ze stójką

Suknie: Agora Celebration; Annais by Ola La/Bellissima, Celebrity

 

Suknia ślubna z dekoltem w kształcie litery V

Ten kształt dekoltu jest idealny dla pań, które chciałyby optycznie zmniejszyć biust. Wydłuża i optycznie wysmukla szyję. Jest to dekolt idealny dla pań z szerokimi ramionami lub krótką szyją. Pasują do niego bogate naszyjniki i kolczyki.

 

Suknie ślubne z dekoltem V

Suknie: Pepe Linea/Bellissima; Unikat/Flossmann

 

Asymetryczny dekolt dla odważnych panien młodych

Dekolt asymetryczny to propozycja dla odważnych i pewnych siebie panien młodych. Ponieważ asymetria przyciąga wzrok, wymagane są do niej nienaganne kształty – zgrabne, niezbyt masywne ramiona, kształtny biust oraz smukła szyja. Do takiej sukni polecamy średniej wielkości kolczyki oraz bransoletkę. Do niektórych modeli może pasować również delikatny wisiorek.

Dekolty asymetryczne w sukniach ślubnych

Suknie: Agora Celebration

 

Suknia ślubna z dekoltem amerykańskim

Dekolt amerykański, to typ wiązany lub zapinany na szyi. Wyszczupla optycznie sylwetkę i eksponuje biust. Do sukni z takim dekoltem nie zakładamy biżuterii na szyję – często już same wiązanie jest ozdobą. Z ozdób polecamy kolczyki oraz bransoletkę.

 

Dekolty amerykańskie w sukniach ślubnych

Suknie: Agnes Bridal Dream/Flossmann, La Sposa/Flossmann

Zapisz

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :