Dekolty sukien ślubnych – jaki kształt wybrać?

Jak rozmawiać o dekoltach? Jak wytłumaczyć w salonie sukien ślubnych, które nam się podobają? Dekolty sukien ślubnych mogą zdecydować o całościowym charakterze stylizacji sukni. Oto podstawowa klasyfikacja typów dekoltów w sukniach ślubnych.

Jakie dekolty sukien ślubnych do Was przemawiają? Wybierając styl dekoltu w sukni ślubnej sugerujcie się typem sylwetki i Waszymi upodobaniami. Czasami ciekawe rozwiązanie góry sukienki tworzy cały jej klimat, ponieważ tuszuje drobne mankamenty, a podkreśla piękno linii szyi i ramion. W rezultacie wybór dekoltu może także zadecydować o całej stylizacji panny młodej. Przyjrzyjmy się podstawowej klasyfikacji dekoltów najczęściej występujących w sukniach ślubnych.

Dekolty w kształcie serca

Dekolt w kształcie serca dedykowany jest pannom młodym o proporcjonalnych kształtach. Idealnym zestawieniem są tu delikatne okrągłe naszyjniki lub te w kształcie litery V. Ostatnio bardzo popularne są wersje dekoltu w serce z seksownie obniżanymi ramiączkami. W kolekcjach 2023/2024 znajdziecie mnóstwo przykładów na ten właśnie fason sukienek ślubnych. Rozcięcia sięgają nawet do pępka…

Dekolt w serce w sukni ślubnej Pronovias
Dekolt w kształcie serca / Pronovias
Suknie ślubne z pogłębionym dekoltem w serce Eva Lendel
Pogłębiony dekolt w serce z ramiączkami / Eva Lendel

Prosty dekolt w sukni ślubnej i odkryte ramiona

Ten typ dekoltu służy paniom o proporcjonalnej linii ramion oraz tym o pełniejszych kształtach. Może być zestawiony z naszyjnikiem i długimi kolczykami. Odkryte ramiona lubią mobilne dodatki, takie jak peleryny i bolerka >>

Suknia ślubna z prostym dekoltem / Pronovias
Eva Lendel

Dekolt kwadratowy w sukni ślubnej

Dekolt kwadratowy pasuje do każdego rodzaju sylwetki, jednak szczególnie polecany jest paniom z obfitym biustem. Nie polecamy tego kształtu pannom młodym o szerokich ramionach i o kwadratowych rysach twarzy.

Suknia ślubna z dekoltem w kwadrat Pronovias
Kwadratowy dekolt w sukni ślubnej / Pronovias
Eva Lendel

Suknie ślubne z dekoltem w kształcie łódki

Dekolt w kształcie łódki pasuje paniom o długiej szyi, drobnych ramionach i małym biuście. Ten pełen wdzięku dekolt ładnie prezentuje się także w połączeniu z wiszącymi kolczykami, które podkreślają smukłą szyję.

Suknia ślubna z dekoltem w łódkę Pronovias
Dekolt w łódkę / Pronovias

Hiszpański dekolt w sukniach ślubnych

Inspirowany sukienkami do tańca flamenco. Zsunięte ramiączka odkrywają ramiona, więc pięknie eksponują łopatki. Dedykowany jest paniom o zgrabnych ramionach i kształtnej szyi. Polecana przy tym dekolcie biżuteria to średniej wielkości kolczyki, ewentualnie delikatny wisiorek. Z racji inspiracji, najlepiej komponuje się z kokiem lub luźnymi wysokimi upięciami.

Dekolt hiszpański w sukni ślubnej Pronovias
Dekolt hiszpański / Pronovias

Suknia ślubna z dekoltem zabudowanym i ze stójką

Panny młode ze szczupłymi ramionami, długą szyją i niedużym biustem mogą pozwolić sobie na dekolt zabudowany lub ze stójką. Dekolt ze stójką polecam również wysokim paniom o szerszych ramionach. Sam dekolt często jest już ozdobą. Pasują do niego upięte włosy i minimalistyczne kolczyki.

Suknie ślubne z zabudowanym dekoltem i stójką
Zabudowany dekolt sukni ślubnej / Pronovias
Zabudowany dekolt sukni ślubnej Eva Lendel
Eva Lendel
Dekolt ze stójką / Eva Lendel

Dekolty sukien ślubnych w kształcie litery V

Ten kształt dekoltu jest idealny dla pań, które chciałyby optycznie zmniejszyć biust. Wydłuża i optycznie wysmukla szyję. Jest to dekolt idealny dla pań z szerokimi ramionami lub krótką szyją. Pasują do niego bogate naszyjniki i kolczyki. W tym sezonie projektanci nadal lubują się w tych dekoltach. Nie polecam ich przy bardzo obfitym biuście, ponieważ mogą wyglądać wówczas nieco wulgarnie.

Dekolt V w sukni ślubnej Pronovias
Dekolt w literę V / Pronovias
Suknia ślubna z dekoltem V
Romantyczny dekolt V / Eva Lendel

Asymetryczny dekolt dla odważnych panien młodych

Dekolt asymetryczny to propozycja dla odważnych i pewnych siebie panien młodych. Ponieważ asymetria przyciąga wzrok, wymagane są do niej nienaganne kształty – zgrabne, niezbyt masywne ramiona, kształtny biust oraz smukła szyja. Do takiej sukni polecam średniej wielkości kolczyki jako jedyną biżuterię. Do niektórych modeli może pasować delikatna bransoletka. Oczywiście na ręce z otwartym ramieniem.

Asymetryczny dekolt sukni ślubnej Pronovias
Asymetryczny dekolt sukni ślubnej / Pronovias
Eva Lendel

Suknia ślubna z dekoltem amerykańskim

Dekolt amerykański, to typ wiązany lub zapinany na szyi. Wyszczupla optycznie sylwetkę i eksponuje biust, więc nie wybieraj tego rozwiązania, jeśli nie chcesz optycznie powiększyć piersi. Do sukni z takim dekoltem nie zakładamy biżuterii na szyję – często już same wiązanie jest ozdobą. Z ozdób polecam drobne kolczyki i ewentualnie bransoletkę.

Dekolt amerykański w sukni ślubnej Pronovias
Dekolt amerykański / Pronovias

ZapisDekolty sukien ślubnych są naturalnie połączone z plecami, ponieważ wiele fasonów przenosi efekt woow! właśnie na tył sukni. Podsumowując – zobacz także wpis o Dekoltach i plecach sukien ślubnych – może tutaj znajdziesz dodatkowe inspiracje?

We wpisie wykorzystałam przykłady głównie z kolekcji Pronovias i Evy Lendel.

  • SAG –
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :