Kwiaty do ślubu latem

Jakie sezonowe kwiaty pozwolą poszaleć w budżecie na dekorację ślubną w letnich miesiącach?

Popularne kwiaty do ślubu latem czyli w czerwcu, lipcu i sierpniu są najczęściej wykorzystywane przez florystki w tych miesiącach. Ich wybór pozwala na wykonanie apetycznych, świeżych bukietów ślubnych. A ponieważ sezonowo ceny nie zwalają z nóg, można poszaleć także z dekoracjami. Skupiam się na dekoracjach i porach roku, kiedy to poszczególne kwiaty są tańsze. Jest to istotne ze względu na ozdabianie sali czy kościoła, gdzie materiału potrzeba dużo. Można więc sobie pozwolić na bogatsze kompozycje w tym samym budżecie.

Jeśli chodzi o bukiety – cena również ma znaczenie. Ale umówmy się – jeśli panna młoda marzy o bukiecie z piwonii w październiku – da się. Kwestia ceny i logistyki, a czasem szczęścia, bo zwyczajnie pewne kwiaty w danych miesiącach są trudne do zdobycia.

Bukiet ślubny z żółtymi kwiatami, kolor roku 2021 Illuminating złoto oraz Ultimate Grey
Letni bukiet ślubny z przewagą koloru żółtego

Sezonowe kwiaty do ślubu latem

W czerwcu floryści rekomendują do ślubu przede wszystkim hortensje. Mają wówczas wersje doniczkowe, gotowe do ścięcia i stworzenia natychmiastowych bogatych aranżacji. Panny młode kochają piwonie >> i jest to najlepszy czas do eksperymentowania z kompozycjami z tych przepięknych kwiatów. Kolejnym trafnym wyborem w letnich miesiącach będzie eustoma. Od czerwca do sierpnia pięknie rozrastają się jej gałązki i występują w ogromnej palecie odcieni.

Podsumowując i wymieniając – do wziętych sezonowych kwiatów latem, skracając wątek, należą:
piwonia
dalia
gladiola
eustoma
hortensja
róża
gardenia
gipsówka
gerbera
ostróżka
cynia
kalia etiopska
słonecznik
lawenda
alstroemeria

Bukiet do ślubu z różowymi piwoniami
Bukiet ślubny z różowymi piwoniami
Jasnoróżowy bukiet z piwoniami i anemonami
źródło: stylemepretty.com

Inne letnie popularne kwiaty i rośliny do ślubu

Oprócz piwonii, hortensji czy eustomy, do ślubu niezmiennie popularne są królowe kwiatów – róże. Jest wiele gatunków róż, a w lipcu i sierpniu są one najtańsze. Róże często łączy się w bukietach i kompozycjach florystycznych z subtelną eustomą. Ma ona swój główny sezon od czerwca do sierpnia. W sierpniu pojawia się polska odmiana gipsówki w postaci różowej odmiany baby’s breath, więc jej miłośnicy mogą poszaleć.

Bukiet ślubny z łososiowych róż
Łososiowe róże w letnim bukiecie ślubnym
Pastelowa dekoracja stołu ślubnego z róż i eustomy
Pastelowa letnia dekoracja stołu ślubnego
Dekoracja stołu weselnego – róże, kalie i gipsówka
Kolorowy bukiet ślubny ze słonecznikami i piórami
źródło: www.everafterguide.net
Bukiet ślubny z piwoniami i sukulentami
źródło: bellethemagazine.com
Rustyukalne dekoracja kwiatowe sali
Dekoracja sali / Dolina Żab

Jeżeli chodzi o dekoracje sali czy kościoła – doceńmy latem mieczyki, słoneczniki, dale, cynie i gerbery, Jeśli oczywiście lubicie te kwiaty. W każdym razie jest to ekonomiczny wybór w tym czasie.

Zachęcam Was także do włączania nieoczywistych polnych kwiatów, traw, bylin i sukulentów do wiązanek i dekoracji ślubnych. Moja koleżanka swego czasu wpadła na pomysł, by na rustykalne wesele nazbierać na stoły bukiety z dzikich krzewów, traw i działkowych kwiatów. Efekt, nie wspominając o cenie, rewelacyjny, poza dwiema roślinkami, które szybko zwiędły i nieco popsuły całość. Dlatego warto zrobić eksperyment i dwa dni wcześniej zebrać wybrane roślinki, by je przetestować.

  • – SAG –

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :