Elegancka fryzura do ślubu na rozpuszczone włosy
źródło: kristinagasperas.com

Rozpuszczone włosy do ślubu

Swobodnie rozpuszczone długie włosy do ślubu mają swoje zagorzałe grono wielbicielek. Piękne fale lub loki wyglądają przecież niezwykle kobieco. Aby taka fryzura była rzeczywiście oszałamiająca, trzeba z wyprzedzeniem zadbać o kondycję włosów przyszłej panny młodej.

Odpowiednio wcześniej należy poddać je zabiegom odżywczym, podciąć końcówki i ożywić kolor. Z zaniedbanych, rozdwojonych i matowych włosów trudno będzie uzyskać satysfakcjonujący efekt.

Fryzura ślubna na długie włosy fale

źródło: modwedding.com

Rozpuszczone loki do ślubu

źródło: modwedding.com

Lekko skręcone włosy

Rozpuszczone, lekko skręcone długie i półdługie włosy wymagają szczególnej pielęgnacji i przygotowania jakościowego, by wyglądały zdrowo, lśniąco i efektownie. Perfekcyjny kolor, często wypracowany subtelnymi muśnięciami słońca (umówmy się, subtelnie wypracowuje je wcześniej dobry fryzjer), zdrowe końcówki, odżywienie włosów by „żyły”, doczepienie pasm zagęszczających (zagęszczenie musi być absolutnie niezauważalne) – wbrew niewinnemu wrażeniu, taka fryzura wymaga porządnego zadbania o włosy.

Poradźcie się specjalisty jak właściwie je pielęgnować w domu. Fryzjerka w dniu ślubu jedynie ułoży i usztywni włosy tak, aby nie trzeba było później często poprawiać uczesania podczas zabawy weselnej.

Panna młoda z lokami na rozpuszczonych włosach

źródło: modwedding.com

Elektryzujaca brynetka panna młoda

źródło: behance.net

Oszałamiające loki i misternie nakręcone, rozpuszczone pasma, niosą ze sobą pewne niebezpieczeństwo – w trakcie weselnych pląsów, po kilku godzinach, mogą zamienić się w bezładne strąki i zamiast dodać uroku pannie młodej, zadziałać wręcz odwrotnie.

Może więc warto wybrać tego typu fryzurę na przyjęcie, na którym nie planujecie tańców, czy też na niezależną sesję zdjęciową, która odbędzie się w innym dniu niż ślub?

Fryzura asymetryczna

Burzę loków upiętą asymetrycznie na jedną stronę pięknie uzupełnią na przykład długie, wyraziste kolczyki. Ta na pozór prosta fryzura wymaga umiejętnego natapirowania i podniesienia, a następnie utrwalenia włosów dobrym lakierem, który ich nie poskleja w sztywne pasma.

Rozpuszczone włosy do ślubu

źródło: modwedding.com

Jeśli loki, nawet te bardziej wyraziste, to koniecznie skręcone na grubych wałkach. Drobne rozpuszczone loki będą gustowne tylko wtedy, kiedy będą lekko rozmierzwione, by nie przypominały lukrowanej laleczki. Ten look powinien kojarzyć się z boho (a już na pewno po dopięciu kwiatka czy dodaniu wianka), a nie z Barbie…

Upięcia, małe kłoski i sploty, dodatki w stylu vintage czy kwiaty we włosach – wszystkie te elementy składają się na ostateczny efekt stylu jaki chcecie uzyskać decydując się na pójście do ślubu w rozpuszczonych włosach.

Luźna fryzura do ślubu

źródło: hochzeitswahn.de

Alternatywna fryzura boho na rozpuszczone włosy

źródło: fulldose.net

Rozpuszczone proste włosy

Odżywione, zadbane, lśniące proste włosy, potraktowane prostownicą, subtelnie upięte czy przyozdobione fascynatorem lub biżuteryjną ozdobą to kolejna kusząca propozycja dla panien młodych z długimi włosami, które nie chcą ich spinać ani lokować. Prostowanie nie ma sens jeśli masz naturalną skłonność włosów do skręcania się – odrobina wilgoci i z efektu nici.

Rozpuszczone proste włosy do ślubu

źródło: colincowieweddings.com

Zobaczcie więcej inspiracji dla fryzur ślubnych na długie rozpuszczone włosy:

Super fryzury panien młodych na rozpuszczone włosy

źródło: deerpearlflowers.com

Komentarze