Fryzury ślubne z kwiatami

Kwiaty we włosach i fryzury ślubne z kwiatami najbardziej kojarzą się ze stylem sielankowym, rustykalnym i boho. Wianki i kwiatowe przypinki zastępują welony. Dodają dziewczęcości, naturalności i romantyczności.

Wianek ślubny

Bije rekordy popularności w stylizacjach rustykalnych i boho. W stylu sielankowym wianek jest delikatny i dziewczęcy, niektórzy wręcz mówią, że przypomina komunijny (ups!). Czasem wybierane są przez panny młode, którym bliżej do stylu księżniczki, ale zamiast błyszczącej tiary wybierają subtelną opaskę z kwiatami. Są też takie kompozycje, połączenia bukietu i wianka w amerykańskim stylu, które rzucają się mocno w oczy i stanowią dominantę całej stylizacji. Polecane są dla smukłych pań o wąskich ramionach, bo poszerzają górną część sylwetki.

Pięknie prezentują się także pojedyncze kwiaty wpięte w kok, częściowo upięte fale lub wplecione w warkocz.

Jak wybrać kwiaty we włosach?

– Oprócz określonego stylu i kolorystyki dopasowanej do kolorytu dziewczyny i fasonu sukienki, muszą być przede wszystkim trwałe. Kto chciałby mieć na głowie przywiędłe kwiaty po kilku godzinach weselnych pląsów?

Floryści mają swoje sposoby, by zachować ich żywotność do białego rana. Wiedzą również których kwiatów unikać, bo mogą szybko zwiędnąć czy też na przykład zbyt intensywnie pachnieć.

 

Panna młoda w wianku z bukietem boho

Upięcie ślubne z kwiatami

źródło: www.greenweddingshoes.com

 

Wianek ślubny z czerwonymi akcentami

źródło: hellomay.com.au

Komentarze