Elegancka para młoda w klasycznym ubiorze i czarno-białych kolorach stylizacji

Z czym kojarzy Wam się ślub w stylu klasycznym?

Dla mnie to przede wszystkim nienachalna kolorystyka, oszczędność w detalach i proste wybory. Prosta elegancja, którą trudno zdefiniować, ale na pewno rozpozna się ją nawet niezbyt wprawnym okiem.

Połączenie klasyki i nowoczesności to klucz do udanej stylizacji ślubnej. Liczy się dopracowany szczegół i piękno zamknięte w dyskretnych dodatkach.

Klasyczne suknie ślubne

Trudna definicja, bo ta sama sukienka na różnych dziewczynach i w różnych stylizacjach może prezentować się zupełnie inaczej. Mnie klasyka kojarzy się z klasyczną suknią przy ciele, ale nie taką zwiewną jak w stylu boho. Klasyczna może być i  princessa, i rybka, i sukienka odcinana pod biustem. Tu powiedziałabym raczej, że im mniej na sukni, tym lepiej. Ale i sukienka od góry do dołu z koronki też może być klasyczna. W klasyce wyróżniłabym na pewno trend minimalistyczny – satynowe gładkie suknie oraz proste princessy. I wiem, że dziewczyny wiąż chętnie wybierają suknie z odkrytymi ramionami. W tym sezonie klasyka może być z zacięciem glamour, dzięki oszczędnym, a niezwykle uroczym dodatkom biżuteryjnym w sukniach ślubnych.

Minimalistyczna suknia ślubna z efektownymi koronkowymi plecami

Pronovias/Flossmann

Klasyczne kolory do ślubu

Biel i czerń to nieśmiertelna baza. Przy tym biel sukien ślubnych ma kilka odcieni, a czerń u panów wymienia się w ostatnich sezonach na granatowy. I to tyle w temacie bazy. Do niej dobierzecie dodatki i ich kolorystykę. Mogą być „niewidoczne”, czyli trzymać się czarno-białej bazy lub wprowadzą motyw kolorystyczny (lub kilka), który pojawi się też w innych elementach weselnej oprawy. Zaproszenia ślubne, bukiet ślubny, buty, krawat, mucha – nawet odrobina ekstrawagancji będzie do zaakceptowania. Klasyka lubi też w dodatkach złoto i srebro, ale jeśli zostaną przedawkowane to bliżej będzie już do stylu glamour (a o nim będzie w odrębnym wpisie).

Czarno-biała stylizacja ślubna

Czarno-biała stylizacja ślubna

Czarno-biała stylizacja ślubna z gipsówką

Czarno-biała stylizacja ślubna

Stylizacja ślubna ze złotym i błękitem

Klasyczna stylizacja ślubna ze złotym

Czarno-biała baza ślubna z kolorowym bukietem

Czarno-biała baza ślubna z kolorowym bukietem

 

Klasyczna biżuteria ślubna

Z obrączkami jest najłatwiej: gładkie złote lub platynowe, czasem w damskiej jakiś mały kamyczek, czasem subtelnie połączone trójkolorowe złoto. Za klasyczne na pewno uznałabym perły (nie wierzę w przesąd, że przynoszą łzy – są na to zbyt piękne). Wiadomo, że diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety i w myśl słów piosenki Marylin Monroe w diamentach (brylantach, rubinach, szafirach czy cyrkoniach…) zawiera się pewna magia.

Ważne jest wyczucie i dopasowanie poszczególnych elementów, żeby nie przedobrzyć. Kiedy dziewczyna ma na sobie brylantowy pierścionek, kolczyki, bransoletkę i kolię to nawet jej nie widząc można śmiało orzec, że ma na sobie przynajmniej o dwie rzeczy za dużo.

Klasyczne obrączki ślubne

Obrączki Jubi-Tom Jubiler

Klasyczne dekoracje ślubne

Co kojarzy Wam się z klasyczną dekoracją ślubną? – Nie, nie gołąbki na styropianowych obrączkach przyczepionych za młodą parą, powtykane tu i ówdzie jak w pijanym zwidzie kępki balonów, „artystycznie” pomarszczone na stołach tkaniny na bogato obsypane gadżetami. To standardy, o których lepiej zapomnieć, chociaż, z niezrozumiałych dla mnie powodów wciąż znajduję ogłoszenia w stylu „najpiękniejsze dekoracje ślubne” na widok których chciałabym uciec.

Tu bardziej niż gdzie indziej pasuje słowo elegancja. Elegancji szukamy w każdym stylu, bo nawet w barokowym przepychu można ją odnaleźć. Kwestia smaku dekoratorów, a kolorystyka i wybrane detale ściśle wiążą się z charakterem miejsca wesela: tego co tam niezmienne i zastane, co ruchome i możliwe do zagospodarowania. Czasem widać to na zdjęciach tej samej sali weselnej, która na jednym weselu wygląda obłędnie, a na innym tandetnie. Ścian nie przesuniemy, ale dekoracjami możemy podkreślić charakter miejsca przyjęcia.

Elegancka sala weselna

Art Hotel Wrocław

Eleganckie klasyczne miejsce na wesele

Hotel Bugatti

Klasyczne torty weselne

Wiadomo, ze tort to spektakularny element weselnej oprawy. W pewnym momencie oczy wszystkich gości zwrócone na młodą parę i na… tort. Oprócz pysznego smaku musi jeszcze wyglądać. Bywają tak piękne torty, że aż szkoda pokroić, ale cóż – każdy skończy tak samo, a pamiątka na zdjęciach pozostanie. I tutaj też miło by było gdyby był dobrany do charakteru stylizacji i kolorystyki dodatków nowożeńców.

Modne torty weselne

Biały tort weselny z motywem koronki

Niepodważalna zaleta ślubu w stylu klasycznym? – Ponadczasowość. Tutaj ryzyko, że za 10 lat będziecie oglądać swoje ślubne zdjęcia i naśmiewać się z aktualnego trendu jest naprawdę znikome. Jeśli tylko pojmiecie istotę klasyki i znajdziecie złoty środek między „tacy jak wszyscy” a ” jacy MY byliśmy wspaniali”.

Powodzenia:)

– SAG-

Komentarze