Misterna pleciona fryzura panny młodej
źródło: bellacouture.com

Warkocze i sploty we fryzurach ślubnych

Większość dziewczyn już od wczesnego dzieciństwa myśli o swoim ślubnym wizerunku. Kiedy przychodzi moment przygotowań do ślubu i zapada decyzja co do charakteru sukni, jednym z kluczowych elementów wyglądu przyszłej panny młodej jest jej fryzura.

Czasami specjalnie na tę okazję dziewczyny zapuszczają włosy, aby móc pozwolić sobie na pięknego koka, kaskadowe upięcie loków, czy też by zabłysnąć wyprostowanymi, długimi włosami, z upiętym finezyjnie puklem lub doczepionym z boku kwiatem. Od kilku sezonów powiększa się grono fanek stylu boho i vintage, w których bardzo często wykorzystuje się zaplatane warkocze, kłoski, całkowicie ujarzmione lub częściowo wypuszczone.

Rozpuszczone w nieładzie loki (które po kilku godzinach od uczesania mogą zmienić się w zwichrzony kołtun), przyozdobione w dodatku rozrzuconymi małymi kwiatuszkami, są mocno passe. Aby fryzura na rozpuszczone włosy dobrze wyglądała, to jeśli nawet ma być tylko częściowo upięta, musi być misternie wykonana i perfekcyjnie utrwalona.

Panna młoda z upiętym warkoczem boho

źródło: stylecraze.com

 

Sploty można wykonać na wiele sposobów – spleść wszystkie włosy lub tylko poszczególne pasma. Fryzury te odmładzają, dodają lekkości i dziewczęcości. Sprawdzają się zarówno w klasycznych ślubnych  stylizacjach, jak również w wersji vintage i romantycznej.

Zapleciony elegancki kok ślubny

źródło: bellethemagazine.com

 

 

Fryzura panny młodej w stylu vintage

źródło: wantthatwedding.co.uk

Fryzura panny młodej luźne upięcie w kłosek

źródło: modwedding.com

Romantyczna fryzura ślubna na długie włosy w kłosek

źródło: eatsy.com

Takie upięcia uwielbia styl boho – lekkie sukienki, romantyczne kwiaty czy wianki na głowie, sesje zdjęciowe wśród natury, koronkowe suknie i skromne dodatki. Wciąż modne i jakże kobiece.

 

 

 

Panan młoda z luźno upiętym warkoczem boho

źródło: Pinterest

Włosy panny młodej splecione w serce

źródło: elstile-spb.ru

Luźne sploty puszczone na rozpuszczonych włosach, przeplecione delikatną biżuteryjną opaską nadają fryzurze lekkości. Niby od niechcenia, a jednak misterne wykonanie robi swoje.

luzny warkocz panny mlodej

źródło: colincowieweddings.com

Warkocze i delikatne plecionki do śłubu

Delikatne sploty zabezpieczą włosy przed opadaniem na twarz i pięknie zagrają także w stylizacjach vintage i świetnie sprawdzą się na włosach, które mają naturalne skłonności do skręcania się.

Częściowo zaplecione długie włosy do ślubu

źródło: praisewedding.com

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Komentarze