srebrna obrączka z grawerką paris
źródło: monkeysalwayslookshop com

Wyjątkowe personalizowanie obrączek

Data ślubu, inicjały czy krótkie sentencje grawerowane na klasycznych ślubnych obrączkach? A jeśli obrączki nie są zbyt klasyczne, a te inskrypcje są dla Was zbyt oklepane? Ile siły i prostego uroku mają w sobie srebrne obrączki ślubne ozdobione tak ciekawym grawerowaniem…

Mnie zachwyciły te pomysły. Może nie wszystkie dosłownie, lecz zawsze kusiły mnie niekonwencjonalne obrączki, które kojarzą mi się z niekonwencjonalnymi ludźmi – artystami, freekami, minimalistami… Są też świetną alternatywą dla tych, którzy nie bacząc na tradycje czy modę nie przepadają za obrączkami z żółtego złota.

Nietypowe obrączki i nietypowa grawerka

 

Obrączka z liniami papilarnymi i grawerką

żródło: eatsy.com

Większość przyszłych małżonków decyduje się na wygrawerowanie czegoś wewnątrz swoich obrączek. Pamiętając, że zamierzacie je nosić do końca życia, powinien być to wybór przemyślany. Niektóre pary wybierają klasyczny motyw imion i dnia ślubu, inne zamawiają ważne dla nich cytaty, coś dowcipnego, bądź bardzo osobistego, zrozumiałego tylko dla wtajemniczonych.

Obrączki mogą mieć też grawerkę na zewnątrz, jak te z cytatem kultowego dialogu Hana Soli i księżniczki Lei – oczywiście dla fanów i koneserów Gwiezdnych Wojen.

srebrne obrączki z grawerką z cytatem

źródło: eatsy.com

Albo te upamiętniające długość i szerokość geograficzną miejsca ceremonii. Co za pomysł!

Srebrne obrączki ślubne z oryginalną grawerką

źródło: monkeysalwayslookshop com

Spójrzcie na tę jakże piękna z swojej prostocie obrączkę z wygrawerowanym „love”.

miedziana obrączka z wygrawerowanym love

źródło: monkeysalwayslookshop com

Jak jeszcze można pięknie spersonalizować obrączki? Data wygrawerowana w środku, a na zewnątrz inicjały. Minimalistyczne, ciut toporne, ale zachwycające.

obrączki ślubne z wygrawerowanymi inicjałami i datą ślubu

źródło: monkeysalwayslookshop com

 

Srebrna obrączka z sentencją

źródło: monkeysalwayslookshop com

Obrączka z elficką sentencją dziś jednoznacznie kojarzy nam się z Władcą Pierścienia. Bardzo romantyczna opcja, przy czym pojęcia nie mam czy na potrzeby fantastyki ktoś pokusił się o stworzenie języka elfickiego… Ale czy to ważne?

Obrączka z elficką sentencją

źródło: followbest.com

Jeśli podoba Wam się pomysł zachowania inskrypcji na obrączkach czytelnych wyłącznie dla Was – oto kolejny pomysł. Grawerka z komunikatem zapisanym w kodzie binarnym. Proste, prawda?

Srebnra obrączka z wygrawerowanym kodem binarnym

żródło:gideonweisz.com

Japoński artysta grafik Sakurako Shimizu tworzy niepowtarzalne grawerowane obrączki jako część jego serii Fale dźwiękowe. Ślubne „TAK” są cięte laserowo i renderowane, a efekt jest naprawdę jedyny w swoim rodzaju.

obrączki z falą dźwiękową

źródło: http://sakurakoshimizu.blogspot.ca

A kiedy zdejmiesz obrączkę, ta oto wersja z odciśniętym serduszkiem przypomni o…  Gdyby ktoś przypadkiem na szybko chciał zdjąć i udawać singla.

srebrne obrączki z wypukłym sercem

źródło: eatsy.com

 

obrączka z odciśniętym sercem

źródło: lustit.blogspot.com

 

Niektórzy twierdzą, że takie obrączki są zbyt mało ślubne, zbyt toporne, że się niszczą itp. Zapewne po części mają rację, ale i tak znajdą swoje grono fanów. Niszowe, ale może w tym tkwi tajemnica takich wyborów?

Red.

Komentarze