Dobór sukni ślubnej do typu sylwetki

Dobór sukni ślubnej do typu sylwetki

Wiesz jaki masz typ sylwetki i jak dobrać do niego najlepszy fason sukni ślubnej? Przygotowując dla Was ściągę jak najlepiej wybrać suknię ślubną ograniczyliśmy się do 5 głównych typów sylwetki. Wyjaśniamy także niuanse pomiędzy pozostałymi typami figur.

Sylwetka o kształcie gruszki

To sylwetka o małych piersiach, płaskim brzuchu, ale masywnych udach. Przy niej wskazany jest klasyczny model sukni, z szerokim dołem. Suknia może być dwuczęściowa, ale ładnie wyglądają też suknie przewiązane szarfą w talii. Miękkie tkaniny ukryją grubsze biodra i uda, a dzięki podkreśleniu talii drobne ramiona wydadzą się proporcjonalne.

Podobne typy to kręgiel (piersi, ramiona i brzuch szczupłe, masywne uda i łydki) oraz dzwon (drobne ramiona, małe piersi, wydatne uda i pupa). Tutaj też sprawdzą się modele z odkrytymi ramionami i luźnym dołem – ważne jest, aby spódnica była prosta – marszczenia i ozdoby w okolicach bioder niepotrzebnie będą przyciągać wzrok.

Suknie ślubne dla sylwetki o kształcie gruszki

suknie ślubne: Agora Celebration; Annais Bridal / Bellissima, Celebrity

 

Suknie ślubne dla sylwetki o kształcie gruszki

suknie ślubne: Pronovias / Flossmann; Pepe Linea / Bellissima

Sylwetka o kształcie klepsydry

Cechą tego typu sylwetki są proporcjonalnie zarysowane ramiona i biust oraz biodra z wyraźnie zaznaczoną talią. Pięknie podkreśli ją fason typu „rybka”, ale ten typ może pozwolić sobie na sporą dowolność w wyborze kreacji.

Wazon to bardzo podobna sylwetka – może się poszczycić wydatnym biustem, wiolonczela posiada spory biust, mocne wcięcie w tali, masywne uda i pośladki oraz ładne łydki. Do tych typów figur ładnie wyglądają modele podkreślające talię. Przy dużym biuście polecamy sukienki na ramiączkach, z dekoltem V, a jeśli chcesz optycznie powiększyć biust wybierz model ze zdobieniami na biuście.

Suknie ślubne dla figury o kształcie klepsydry

suknie ślubne: Annais by Ola La / Bellissima, Celebrity; Agora Celebration

 

Suknia ślubna do sylwetki klepsydra

suknie ślubne: Pronovias Flossmann; Annais by Ola La / Bellissima, Celebrity

Sylwetka o kształcie jabłka

Charakteryzuje się rozbudowanymi ramionami, sporym biustem, brakiem zarysowanej talii i krągłymi biodrami. Przy tego typu sylwetce mile widziane są fasony proste, z pionowymi cięciami, z miękko układających się, ale nie opinających ciała tkanin, ze zwiewnymi rękawkami lub bolerkiem. Obowiązuje minimalizm ozdób i drapowań. Najlepszy jest dekolt w „V ”, unikamy również cienkich ramiączek. Jabłko będzie dobrze wyglądać w sukni typu empire – podkreśli ona biust i zatuszuje krągłości. Sprawdzi się też model A, w którym odcięcie w talii zacznie się dość wysoko.

Suknie ślubne dla sylwetki o kształcie jabłko

suknie ślubne: Annais Bridal / Bellissima, Celebrity; Elizabeth Passion / Flossmann

Sylwetka o kształcie kielicha

Cechuje go rozbudowana linia ramion, spory biust oraz wąska linia talii i bioder. Przy tego typu sylwetce najlepiej sprawdzają się dwuczęściowe modele, różne pod względem faktury i tkanin. Dobrze jeśli góra uszyta będzie z miękkiej, opływającej sylwetkę, matowej tkaniny; dół może być błyszczący, z krynoliny, rozszerzający się ku dołowi.

Można zdecydować się na mniej strojne modele – wtedy warto poszukać takiego, który jest rozszerzony na dole, aby zrównoważyć szersze ramiona.

Panna o sylwetce typu Kielich będzie dobrze wyglądać w sukniach z marszczeniami w okolicach bioder – poszerzą one optycznie wąską talię. Należy unikać sukni z całkowicie odkrytymi ramionami, lub ramiączkami wiązanymi na szyi. Dobrze sprawdzą się też róznego rodzaju bolerka, należy jednak pamiętać, żeby nie były zbyt strojne.

Do tych rad mogą zastosować się też panie o sylwetce rożek – powinny jednak wybierać fasony, które zatuszują ich nieduży biust.

Suknie ślubne dla sylwetki kielich

suknie ślubne: Essence of Australia / Loretta; Agnes Bridal Dream / Flossmann

Sylwetka o kształcie kolumny

To figura dziewczęca, płaska, z małym biustem i wąskimi biodrami. Jeśli panna nie ma zbyt wystających kości obojczyka, może pozwolić sobie na fasony odkrywające ramiona, poszerzające w biodrach, również przy użyciu błyszczących tkanin. Kolumna może pozwolić sobie na wybór bardziej awangardowych modeli.

Taką sylwetką, ale większym biustem może się poszczycić też lizak. Cegła natomiast to typ o szerokich ramionach, braku talii, płaskiej pupie, masywnych udach i łydkach. Dobrze wyglądają na niej suknie o luźnym dole, odcięte pod biustem – podkreślające ładny biust i tuszujące masywne nogi.

Suknie ślubne dla sylwetki o kształcie kolumny

suknie ślubne: Stella York / Flossmann; Agora Celebration

 

Suknie ślubne dla sylwetki o kształcie kolumny

suknie ślubne: Agora Celebration; Annais Bridal / Bellissima, Celebrity

Zapisz

Zapisz

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :