Pan młody w smokingu

Smoking z impetem powrócił kilka sezonów temu. Wówczas to Daniel Craig jako Agent 007 przypomniał światu jak elegancko mężczyzna prezentuje się w tym stroju.

Panowie najczęściej wybierają do ślubu klasyczne garnitury. Warto czasami odejść od kanonów i poszukać odważniejszych inspiracji. Szczególnie, że pan młody w smokingu wygląda dystyngowanie, męsko i elegancko. Smoking to stój wieczorowy, więc wystąpienie w nim przed 18.00 jest niezgodne z dresscodem. Hitem wśród smokingów są modele w kolorze navy blue, głębokiego odcienia granatu.

Daniel Craig jako Agent 007 w granatowym smokingu / fot. via Pinterest
Smoking Diuk Salon Mody Męskiej

Smoking powrócił do łask

Ze względu na swą wyjątkową elegancję i klasę, smoking doskonale sprawdzi się jako strój pana młodego. Przy okazji nie będzie zakłócać uroku panny młodej, bo to ona w tym wyjątkowym dniu ma „lśnić”, a przyszły małżonek będzie stanowił dla niej odpowiednio dystyngowane „tło”.

Nazwa smoking to wbrew pozorom stosunkowo szerokie pojęcie. Generalnie można powiedzieć, że jest to formalny strój męski przeznaczony na oficjalne przyjęcia, bale, wesela i inne specjalne okazje. Jego historia sięga końca XIX wieku w Anglii. W miarę niezmienionej formie trwa do dziś. Wyjątkowy status smokingu potwierdzony jest w kinematografii. Czy potrafimy dziś wyobrazić sobie Agenta 007 – Jamesa Bonda w innym stroju?

Zestaw smokingowy

Smoking to zestaw elementów, które składają się na kompletny strój. Po pierwsze: marynarka smokingowa z klapami wyłożonymi atłasem, który nadaje im eleganckiego połysku, z klasycznymi klapami w kształcie odwróconej litery V lub bardziej popularnego kołnierza szalowego. Po drugie: spodnie smokingowe z charakterystycznymi lampasami. Do tego obowiązkowa jest biała koszula smokingowa na spinki z klasycznym lub łamanym kołnierzykiem i mucha. Najczęściej czarna, ale czasami dobieramy jej kolor do bukietu panny młodej. Uzupełnieniem całości jest pas smokingowy w kolorze muchy lub kamizelka. Ostatnio coraz bardziej popularna, o specjalnym kroju, który podkreśla wyjątkowość tego stroju. Do smokingu obowiązkowe są czarne lakierki oraz czarne wysokie skarpety.

Smoking / fot. Diuk
Smoking do ślubu z salonu mody męskiej Diuk we Wrocławiu
Pan młody w granatowym smokingu / fot. Wilvorst
Smoking dla pana młodego
fot. Wilvorst / arch. Diuk Wrocław
Smoking ślubny
arch. Diuk / fot. Wilvorst

Klasyczny męski garnitur a smoking

Smoking jest bardziej eleganckim męskim strojem niż klasyczny garnitur. Moda męska nie może się bez niego obejść, nie tylko ze względu na klasyczną elegancję, ale również z powodu swojej uniwersalności. Smokingi pasują praktycznie do każdej sylwetki. Jednak ze względu na czarny wyszczuplający kolor i lampasy optycznie wydłużające sylwetkę. Ten strój szczególnie docenią niscy panowie i ci o krępej budowie ciała. Dlatego jeżeli pan młody wybierze inny strój np. frak czy surdut angielski, to smoking może z powodzeniem być wykorzystany przez świadka czy ojców młodej pary.

fot. Diuk
Czarne lakierki do ślubu

Zapisz

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :