10 tekstów, których nie należy mówić pannie młodej

Nie jest żadną tajemnicą, że panny młode w dniu ślubu nie należą do najbardziej zrelaksowanych istot na świecie.

Trzeba się zrobić na bóstwo, dopilnować narzeczonego, koordynować wszystkie przygotowania, a jednocześnie cieszyć się tym jedynym dniem w życiu i wyglądać na szczęśliwą i zrelaksowaną (i nie dostawać ataku szału, gdy po raz siedemnasty w ciągu godziny ktoś życzliwy pyta „stresujesz się?”).

10 tekstów, których nie należy mówić pannie młodej

Jeśli zdarzy Ci się przebywać w otoczeniu panny młodej, oto 10 zdań, których najlepiej w jej towarzystwie nie wypowiadać:

1. Wyglądasz jak (tu wstawić imię) w dniu jej ślubu!

Nie ma znaczenia, że wymieniłaś właśnie imię topowej gwiazdy filmowej. Każda panna młoda w dniu swojego ślubu chce wyglądać najpiękniej na świecie i uwaga: wyjątkowo. Lepiej unikać porównań z innymi.

2. Słuchaj, przyjechała do mnie kuzynka – myślisz, że może wpaść na wesele?

Nie, nie może. Gdyby mogła, dostałabyś zaproszenie z kuzynką /kolegą z pracy/bratem i jego dziewczyną.

3. Nie panikuj, ale….

Bez względu na to, jak poważna jest sytuacja, nie zaczynaj zdania od tych słów.

4. Nikt nie zauważy takich detali.

Mają zauważyć! Nie po to panna młoda zamawiała specjalne pudełeczka, wiązała nocami kokardki i ręcznie czerpała papier na księgę gości. Bądź bohaterem tego wesela, zauważ i popędź z pochwałami do panny młodej!

5. Nie będę koło niego/niej siedziała!

Usadzanie gości weselnych to koszmar każdej pary młodej i bardzo, ale to bardzo skomplikowana układanka. Poranek przed weselem, a tym bardziej moment wejścia na salę, to zdecydowanie zły moment na takie stawianie sprawy. Lepiej dyskretnie się przesiąść w trakcie przyjęcia.

6. Ile cię kosztowało wesele?

Wiadomo – dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają, o takie sprawy nie wypada pytać, a już na pewno nie w dniu wesela.

7. Dlaczego nie zaprosiłaś XYZ?

Wybór gości na wesele to prywatna sprawa państwa młodych, a odpowiedź na to pytanie może się okazać niezręczna. Dla obu stron.

8. Zawsze się możesz rozwieść.

Właśnie to jest to zdanie, które panna młoda chce usłyszeć w tym wyczekiwanym dniu. Słowo rozwód w dniu ślubu powinno zostać prawnie zakazane.

9. W którym miesiącu jesteś?

Jeśli nie jest to oficjalna informacja, takie insynuacje są co najmniej niegrzeczne. Zawsze wyjdzie źle – albo zasugerujesz, że ślub nie jest z miłości, albo, że panna młoda przytyła. To pytanie bezwzględnie zostaw dla siebie.

10. Ze mną się nie napijesz?

To standardowe pytanie, które można usłyszeć od każdego gościa weselnego. Para młoda powinna bardzo uważać tego dnia na ilość spożywanego alkoholu. Wyobraź sobie, co by się stało, gdyby rzeczywiście panna młoda napiła się z każdym…

-MP-

Zapisz

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :