Ślub zimą

Jeśli nie straszne Wam mrozy i doceniacie uroki prawdziwej zimy – ślub zimą może być opcją dla Was.

Ponieważ o wiele mniej ślubów odbywa się o tej porze roku, łatwiej Wam będzie znaleźć odpowiednią salę weselną, orkiestrę i fotografa – zimą możecie również liczyć na niższe ceny. Jeśli zorganizujecie ślub w górach, będziecie mieli niemal stuprocentową pewność, że będzie śnieg. Osoby lubiące romantyczną scenerię mogą pokusić się o podjechanie do kościoła saniami, bądź zorganizowanie kuligu dla gości weselnych.

Ślub zimą – jak pokonać temperaturę?

Oczywiście, w zimowych miesiącach należy być przygotowanym na niskie temperatury. Zimowe stylizacje mogą uzupełnić futrzane akcesoria, futra, etole, grube swetry. Suknia panny młodej może mienić się drobniutkimi kryształkami odbijającymi światło. Termos z ciepłą herbatą lub grzańcem, ognisko, pochodnie – wszystko co rozgrzewa, a przy okazji pięknie podkreśla zimową oprawę godne jest wykorzystania i oczywiście zarejestrowania na zdjęciach.

Jakie dekoracje wybrać na zimowe wesele?

Jeśli chodzi o dekorację sali i kościoła macie spore pole do popisu – możecie wykorzystać typowo zimowe akcenty: gałązki iglaków, jemiołę, ostrokrzew, ustawić mnóstwo świec i lampek. Zaserwujcie grzane wino i strudel jabłkowy, pieczone mięsa i aromatyczną zupę grzybową. Stwórzcie prawdziwie ciepłe i przytulne miejsce.

Druga propozycja to wykorzystanie zimowego minimalizmu – bieli, szkła, eleganckich kwiatów – orchidee i storczyki są znacznie tańsze zimą niż na wiosnę. Koniecznie zasięgnijcie porad dobrego florysty – ważne jest, aby dobrać kwiaty, które wytrzymają zmiany temperatury.

Zimowa sesja ślubna w plenerze

Nieodparty urok śniegu można wykorzystać na typowo plenerową sesję ślubną zupełnie niezależnie od daty ślubu. Decydując się na zimową sesję ślubną, koniecznie wybierzcie takiego fotografa, który ma w swoim portfolio zdjęcia z tej pory roku. Zdjęcia na śniegu, który bardzo mocno odbija światło – bądź przeciwnie – w szarej, bezlistnej scenerii wymagają nie lada umiejętności. Zdjęcia ze śnieżnych plenerów zachwycają mnie często bardziej niż z tych letnich, może też dlatego, że są bardziej unikatowe. Ale to już temat na kolejny artykuł…

Podsumowując – jeśli nie straszne wam zimno, warto rozważyć możliwość zorganizowania ślubu zimą – niezwykła atmosfera, śnieżna aura i większa dostępność usług na pewno za tym przemawiają. Jeśli ceremonia zacznie się późnym popołudniem, będzie już zupełnie ciemno – możecie poustawiać lampiony w śniegu, przyozdobić wejście do sali weselnej światełkami – w wirujących płatkach śniegu poczujecie się naprawdę wyjątkowo!

Spójrzcie jak wiele ciepła można uzyskać samym oświetleniem – część kadrów pochodzi z naszej ostatniej sesji okładkowej w Hoteliku Brajt we Wrocławiu. Tutaj, w chłodnym miejskim otoczeniu i śniegu, który prószył jakieś 5 minut, wewnątrz wytworzyliśmy specyficzny klimat za pomocą ciepłego oświetlenia.

Panna młoda przed szybą ze światłami
fot. Przewodnik Młodej Pary
fot. Przewodnik Młodej Pary
fot. Przewodnik Młodej Pary
Suknia ślubna i garnitur dla młodej pary
fot. Przewodnik Młodej Pary
Młoda para tańczy pierwszy taniec na sali weselnej
fot. Przewodnik Młodej Pary
Panna młoda w sukni z odsłoniętymi plecami
fot. Przewodnik Młodej Pary
fot. Przewodnik Młodej Pary
fot. Przewodnik Młodej Pary
Panna młoda w futrzanej czapce
fot. Przewodnik Młodej Pary
ślub zimą
fot. Przewodnik Młodej Pary
Zimowe dekoracje weselne
www.weddingchicks.com
Słodki stół weselny
ww.therosecarpet.com
Pojemniki z lampkami
fot. lightsforallocassions
Sala weselna udekorowana sznurami z lampkami
www.stylemepretty.com
Młoda para na tle ściany świateł
www.heartlovealways.com

 

 

fot. Przewodnik Młodej Pary
fot. Przewodnik Młodej Pary
Młoda para z parasolem
fot. Przewodnik Młodej Pary
fot. Przewodnik Młodej Pary
zimowa stylizacja ślubna
fot. Przewodnik Młodej Pary
Zimowa inspiracja ślubna
www.amara.com

Red.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :