Jaki taniec wybrać na Pierwszy Taniec?

Wedding Dance, inaczej Pierwszy Taniec, to ten, który Młoda Para tańczy pierwszy raz razem jako małżeństwo. Rozpoczyna on tę część wesela, którą Młode Pary lubią najbardziej. Po ogromnym porannym stresie: błogosławieństwach rodziców, przysiędze w kościele czy urzędzie, powitaniu na sali przez rodziców wciąż nierzadko chlebem i solą, w końcu przychodzi czas na przyjemność – obiad, pierwszy toast  a po nim Pierwszy Taniec. Rozpoczyna on rozrywkową część wesela zapraszając gości do zabawy.

Wedding Dance bardzo często odzwierciedla osobowość i usposobienie małżonków. Może być on spokojny, zmysłowy  i elegancki – tu polecam klasyczny Wedding Dance czyli zazwyczaj jeden standardowy taniec. Może być na luzie, spontaniczny, wesoły i z przymrużeniem oka – tu sprawdzi się Show Dance, który łączy kilka różnych tańców, zazwyczaj latynoamerykańskich z elementami innych dziedzin np. teatru, show czy akrobatyki.

Klasyczny i elegancki wedding dance

Jeśli Wasze wesele ma być w „starym”, eleganckim stylu z klasycznym menu, klasyczną bielą sukni a odbywać się będzie w zamku, pałacu czy eleganckim zajeździe proponuję wybrać klasyczny taniec. Tu zazwyczaj sprawdza się walc a moda na niego nie przemija. Dla początkujących tancerzy lub takich, którzy nie mają zbyt wiele czasu na przygotowania polecam walca angielskiego. Jest on wolnym, eleganckim tańcem, który daje spoko możliwości pokazania się z najlepszej strony nawet jeśli nie jesteście  najlepszymi tancerzami. Zaletą walca angielskiego zwanego w nomenklaturze tanecznej Slow Waltzem jest właśnie jego tempo – idealne dla tancerzy, którzy muszą w głowie liczyć rytm oraz pamiętać o kolejnych figurach w choreografii. Pamiętajcie, że minimum czasowe na pierwszy taniec to 2 minuty, a w walcu angielskim to zaledwie około 50/60 kroków (tempo to ilość taktów na minutę, które w walcu angielskim wynosi ok. 28-32 takty/minutę).

Walc wiedeński z efektownymi figurami

Gdy natomiast zarezerwowaliście sobie więcej czasu na przygotowania taneczne lub Wasze charaktery nie znają pojęcia „slow” gorąco polecam walca wiedeńskiego. Nadal klasyka, elegancja, ale już z efektami. W walcu wiedeńskim, którego tempo jest prawie dwa razy szybsze od angielskiego (58-62 takty na minutę) musimy w te same 2 minuty wytańczyć dwa razy więcej kroków, za czym idzie większa ilość lekcji nauki tańca, więcej czasu na jego doskonalenie ale za to macie więcej kroków, figur, efektownych wirowań i podnoszeń.

Pierwszy taniec w klimacie latino

Natomiast jeżeli Wasze wesela ma wydźwięk mniej klasyczny czy elegancki lub Wasze charaktery nie lubią stagnacji i „nudy” polecam wybrać któryś z tańców latynoamerykańskich. Wspaniale sprawdza się chacha lub rumba jako pośrednie rozwiązanie pomiędzy elegancją a szaleństwem tanecznym. Ich zaletą są dość proste kroki i rytm, które można swobodnie przyswoić w ciągu zaledwie kilku godzin lekcji tanecznych. Rumba jako bardziej wolny i namiętny odpowiednik chachy ma jedno „puste” uderzenie w takcie, co wymaga większego talentu lub większej ilości pracy od tancerzy.

Jeżeli na naukę tańca zarezerwowaliście sobie dużo czasu lub macie ochotę zaszaleć bo jest to najbliższe Waszym charakterom proponuję wybrać któryś z szybkich tańców latynoamerykańskich np. salsę, mambo czy bachatę lub połączyć je w mix tańców. Są one szybkie, wesołe posiadają efektowne figury i na pewno zachwycą Waszych gości. Pamiętać trzeba, że przy szybkich tańcach (podobnie jak w walcu wiedeńskim) musimy przyswoić więcej kroków i więcej czasu poświęcić na przećwiczenie choreografii, gdyż tych kroków zmieści się więcej w minucie choreografii niż w innych tańcach. Warto wspomnieć, iż aby szybkie tańce i skomplikowana choreografia miały okazję zabłysnąć muszą być odpowiednio pokazane. Mam tu na myśli odpowiednią choreografie i usytuowanie choreografii na sali weselnej ale przede wszystkim długość sukni.

Kilka słów o sukience na pierwszy taniec

Moje doświadczenie mówi, że aby szybkie korki i efektowne figury mogły być dobrze zatańczone i widoczne dla gości, a ewentualne podnoszenia efektowne i bezpieczne dla tancerzy, suknia ślubna powinna być krótka. W dobie wielkich możliwości w wyborze sukni oraz wysokich umiejętności krawcowych pracujących w salonach mody ślubnej nie powinien być kłopotem wybór odpowiednio krótkiej i zwiewnej sukni. Można rozważyć modele dwuczęściowe, gdy przed pierwszym tańcem możemy odpiąć dolną część i z eleganckiej, długiej sukni powstaje piękna sukienka do tańca. Można rozważyć również zmianę stroju/sukni przed Wedding Dance by dodatkowo oczarować gości.

Pamiętajmy, że pierwszy taniec ma odzwierciedlać Wasze charaktery i pasować do Was, a nie Wy do tańca. Właśnie o to powinien zadbać dobry trener.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :