Najpopularniejsze imiona dla dzieci

Najpopularniejsze imiona dla dzieci w pierwszym półroczu 2017

Naturalną konsekwencją brania ślubu jest myślenie o dziecku. Nie żeby tak od razu – wiadomo, nowe czasy, praca, mieszkanie, kariera, ale nawet jeśli dziecko pojawia się w dalekosiężnych planach, każdy ma pokusę by obstawiać ulubione imiona dla dzieci.

Jakie imię wybrać dla dziecka?

To pytanie stawiają sobie przyszli rodzice i często szukają zestawień oraz danych, które pomogą im ocenić popularność imion w danym czasie. Tak żeby później w przedszkolu nie było pięciu Julek, trzech Amelek, kilku Jakubów. Czy to możliwe? – Nie bardzo, bo jednak czynnikiem decydującym, bez względu na statystyki, jest nasz gust i upodobania, dobre skojarzenia z osobą o ulubionym imieniu oraz tradycje rodzinne.

Najpopularniejsze imiona dla dzieci kontra te najrzadsze

Zdziwiłam się, że top tego roku należy do Julii i Antoniego. Tak samo, jak stosunkowo niskie notowania w przytoczonym poniżej topie Oskara i Heleny – ale dla niektórych to przecież bardzo dobra informacja:)

Domyślam się, że imiona takie jak Zara, Amy, Dżesika Oksana czy Sasha, nadane zostały w małżeństwach międzynarodowych, a przynajmniej taką mam nadzieję. Za to Regina – piękne, stare imię, z łaciny bodajże królowa – w zdrobnieniu Renia – dawno nie słyszane. Co prawda o gustach się nie dyskutuje, jednak warto wziąć pod uwagę zarówno aktualny TOP, jak i niszę wśród imion – byle wyobrazić sobie, że później to dziecko musi żyć tu i teraz, wiecie co mam na myśli…?

Najpopularniejsze imiona dla dzieci 2017

Źródło: na obrazku:)

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :