Zaproszenia ślubne

Jak będzie wyglądała Wasza ślubna papeteria? Zaproszenia ślubne, zawiadomienia, wizytówki na stół i menu, karty z podziękowaniami, ewentualnie program przyjęcia?

Najlepiej kiedy zaproszenia ślubne i wszystkie druki Waszej papeterii będą ze sobą harmonizowały pod względem papieru, koloru, stylu i przyjętej formy. Kiedy już macie wyobrażenie o całości, warto dopasować rodzaj druków do charakteru jaki przyjmie całe wydarzenie i do klimatu jaki będzie towarzyszył ślubnej oprawie.

Kiedy wysłać zaproszenia na ślub i wesele?

Przygotowanie i rozesłanie zaproszeń ślubnych może zająć sporo czasu, musicie to uwzględnić w Waszym rozkładzie zajęć. Zaproszenia należy rozesłać minimum 4-5 miesiący przed ustalonym terminem ślubu. Myślę, że takim minimalnym wyprzedzeniem będzie okres sześciu tygodni, tak aby Wasi goście mieli dosyć czasu na przygotowania.

Do zaproszenia ślubnego możecie dołączyć mapkę (koniecznie, jeśli ślub odbywa się poza granicami miejscowości w której mieszkacie) lub wskazówki jak dojechać do miejsca ceremonii i na przyjęcie weselne oraz gdzie gość może zaparkować samochód. Podajcie także informację o noclegu. Jeśli zbieracie środki na akcję charytatywną lub macie sugestie co do prezentów/gotówki, też możecie je dopisać.

Praktyka potwierdza słuszność dołączenia prośby o potwierdzenie przybycia na przyjęcie. W przypadku, gdy wesele odbywa się w hotelu czy restauracji, ważne jest potwierdzenie ilości przybyłych osób.

Zaproszenie ślubne składa się najczęściej z 3 partii:

  1. Wasze imiona i nazwiska.
  2. Treść zaproszenia.
  3. Treść zaproszenia na wesele i prośba o potwierdzenie.

Przykładowy tekst zaproszenia na ślub i wesele:

Ewa Nowak i Adam Kowalski

Pragnąc podzielić się radosną nowiną zawiadamiamy,
że wbrew przestrogom przyjaciół, a sobie ku szczęściu
postanowiliśmy związać swe losy.
Łącząc nadzieje na dzielenie tej radości z nami
zapraszamy:

Panią Annę Nowicką i Pana Kazimierza Nowickiego

na uroczystość zaślubin, która odbędzie się dnia 22 września 2024 roku o godzinie 16.00 w Kościele Najświętszej Marii Panny na Piasku we Wrocławiu.
Po ceremonii zaślubin serdecznie zapraszamy na przyjęcie weselne, które odbędzie się w Restauracji „Aurelia” przy ul. Nowej 10 we Wrocławiu.
Prosimy o potwierdzenie przybycia do 30 lipca 2024 r.  Tel. 500 333 33 33
R.S.V.P.

Co oznacza skrót R.S.V.P na zaproszeniu

(RSVP (lub R.S.V.P.) skrót zwrotu fr. Repondezs’il vous plaît
(dosłownie: proszę odpowiedzieć, jeśli łaska)

Zasady dobrego wychowania nakazują potwierdzić swoje przybycie – jeśli podana jest data, to do dnia wyznaczonego na zaproszeniu. Jeśli nie – jak najszybciej (najlepiej w ciągu kilku dni od otrzymania zaproszenia). Czasem do zaproszeń dodawane są kartki z potwierdzeniem, które należy odesłać.

Najważniejsza jest jednak nie forma, ale fakt samego potwierdzenia. Jeśli para młoda ponosi koszty zorganizowania przyjęcia, elementarne zasady grzeczności wymagają udzielenia odpowiedzi. I tutaj rada dla przyszłych gości – nie zakładajmy, że jesteśmy tak ważnymi gośćmi że ten obowiązek nas nie dotyczy. Jest to niegrzeczne i stawia parę młodą w głupiej sytuacji, czy pominąć gości przy organizacji, czy ponowie (pomimo wysłania zaproszeń) obdzwaniać wszystkich i wypytywać ich o przyjście. Naraża organizatorów na dyskomfort (gdy jest np. 120 gości) i zajmuje niezwykle dużo czasu, w tym już i tak zabieganym przedślubnym okresie.

-SAG-

Zaproszenia ślubne DIY
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :