Wesele w stylu rustykalnym Indigo
Wesele w stylu rustykalnym, czyli karczma i świetlica też dadzą radę
Świetlice czy remizy mogą się stać oryginalnymi miejscami ślubnymi, jeśli tylko pomyślimy o kilku ważnych aspektach w ich dekorowaniu.
Pierwszy z nich to architektura wnętrza, a przede wszystkim wysokość pomieszczenia i jego nasłonecznienie. W takich miejscach często na ścianach lub suficie umocowane są haczyki, do których możemy podczepić dekorację.
Ważna jest jakość ścian i podłogi oraz ich kolor. W przypadku kiedy ściany nie wyglądają ładnie, możemy wypożyczyć oświetlenie dekoracyjne, a odrapana ściana nabierze bardziej „teatralnego” wyglądu i zaoszczędzi nam stresu przy odświeżaniu czy malowaniu.
Ładnie udekorowane światłem ściany odwrócą uwagę od nieciekawej podłogi. Dekoracje można zamontować na podwieszonych, wykonanych z drewna kratach. Kraty można pomalować na biało, lub zostawić je w naturalnym kolorze. Aby uzyskać rustykalny efekt można ozdobić je roślinami: bluszczem, powojnikiem czy szarłatem. Piękny efekt stworzą też małe latarenki, przy czym oświetlenie w nich (dla bezpieczeństwa) powinno być ledowe.
Innym pomysłem jest także doczepienie gałęzi drzew owocowych, wierzby, sitowia, kukurydzy, łańcuszków, światełek, bombek, chorągiewek, kolorowych wstążek, słoiczków, metalowych serduszek czy innych dekoracji.
Jeśli mocowania nie pozwalają na zamontowanie krat, udekorujmy salę lżejszymi, delikatnymi materiałami. Dobrze prezentować się będą okrągłe, papierowe lampiony. Wykonana z nich dekoracja nada sali lekkiego i przyjemnego stylu.Kolejnym rozwiązaniem mogą być np. papierowe chorągiewki z motywem imion młodej pary, czy mnóstwo luźnych, opadających wstążek. Wszystko zależy od tematu ślubnego, Państwa pomysłów i oczekiwań.
Kolejną innowacją dla Państwa może być dekoracja przy użyciu tkaniny. Podkreśli ona kolorystykę uroczystości i przysłoni niedoskonałości lokalu. Jasne, lekkie tkaniny rozjaśnią i ożywią ciemne wnętrze, obniżą optycznie wysokie sufity i dodadzą lekkości sali weselnej.
Pomyślmy także o dekoracji na ścianie znajdującej się za parą młodą. Balony i styropianowe gołębie już dawno odeszły do lamusa. Tutaj, tak jak na podwieszeniach, użyć możemy drewnianych krat, a na nich doczepić gałęzie, inicjały zrobione z mchu lub liści, zawiesić duży portret (canvas), girlandy, lampiony oraz wiele innych pasujących do tematyki uroczystości dekoracji.
Miejsce na stole jest na wagę złota!
Jeśli na stołach będą stały półmiski z potrawami, nastawmy się raczej na dekoracje w wazonach „na nóżkach”. Ważne jest, aby nie były zbyt niskie, ponieważ będą przeszkadzać gościom w biesiadowaniu. Bufety i wiejskie stoły można przystroić np. drewnianymi skrzyneczkami po jabłkach, pieńkami z brzozy, starymi glinianymi naczyniami i antykami.
Nie zapominajmy o wejściu do sali, które powinno być przystrojone z finezją. Proponujemy pnie brzozy, a na nich umieszczone kosze z dekoracjami charakterystycznymi dla danego sezonu. Ładnie prezentować się będą stare drzwi udekorowane chorągiewkami czy kompozycjami z żywych roślin. Ważne jest aby sala wyglądała odświętnie.
Jeśli napracujemy się nad całokształtem dekoracji, nie zapomnijmy o krzesłach, które nie zawsze są doskonałe, a zawsze możemy je przykryć dopasowanym do kształtu pokrowcem. Krzesła przewiązać można szeroką wstążką z satyny (tiule oraz organtyny są już niemodne).