Wesele w stylu rustykalnym Indigo

Wesele w stylu rustykalnym, czyli karczma i świetlica też dadzą radę

Świetlice czy remizy mogą się stać oryginalnymi miejscami ślubnymi, jeśli tylko pomyślimy o kilku ważnych aspektach w ich dekorowaniu.

Pierwszy z nich to architektura wnętrza, a przede wszystkim wysokość pomieszczenia i jego nasłonecznienie. W takich miejscach często na ścianach lub suficie umocowane są haczyki, do których możemy podczepić dekorację.

Ważna jest jakość ścian i podłogi oraz ich kolor. W przypadku kiedy ściany nie wyglądają ładnie, możemy wypożyczyć oświetlenie dekoracyjne, a odrapana ściana nabierze bardziej „teatralnego” wyglądu i zaoszczędzi nam stresu przy odświeżaniu czy malowaniu.

 

indigo_kwiaciarnia_wesele_rustykalne2

indigo_kwiaciarnia_wesele_w_stylu_rustykalnym01

indigo_kwiaciarnia_wesele_rustykalne1

 

Ładnie udekorowane światłem ściany odwrócą uwagę od nieciekawej podłogi. Dekoracje można zamontować na podwieszonych, wykonanych z drewna kratach. Kraty można pomalować na biało, lub zostawić je w naturalnym kolorze. Aby uzyskać rustykalny efekt można ozdobić je roślinami: bluszczem, powojnikiem czy szarłatem. Piękny efekt stworzą też małe latarenki, przy czym oświetlenie w nich (dla bezpieczeństwa) powinno być ledowe.

Innym pomysłem jest także doczepienie gałęzi drzew owocowych, wierzby, sitowia, kukurydzy, łańcuszków, światełek, bombek, chorągiewek, kolorowych wstążek, słoiczków, metalowych serduszek czy innych dekoracji.

 

Indigo - wesele w stylu rustykalnym

indigo_kwiaciarnia_wesele_w_stylu_rustykalnym05

indigo_kwiaciarnia_wesele_w_stylu_rustykalnym06

 

Jeśli mocowania nie pozwalają na zamontowanie krat, udekorujmy salę lżejszymi, delikatnymi materiałami. Dobrze prezentować się będą okrągłe, papierowe lampiony. Wykonana z nich dekoracja nada sali lekkiego i przyjemnego stylu.Kolejnym rozwiązaniem mogą być np. papierowe chorągiewki z motywem imion młodej pary, czy mnóstwo luźnych, opadających wstążek. Wszystko zależy od tematu ślubnego, Państwa pomysłów i oczekiwań.

 

Dekoracje ślubne Indigo EFD

 

Kolejną innowacją dla Państwa może być  dekoracja przy użyciu tkaniny. Podkreśli ona kolorystykę uroczystości i przysłoni niedoskonałości lokalu. Jasne, lekkie tkaniny rozjaśnią i ożywią ciemne wnętrze, obniżą optycznie wysokie sufity i dodadzą lekkości sali weselnej.

Pomyślmy także o dekoracji na ścianie znajdującej się za parą młodą. Balony i styropianowe gołębie już dawno odeszły do lamusa. Tutaj, tak jak na podwieszeniach, użyć możemy drewnianych krat, a na nich doczepić gałęzie, inicjały zrobione z mchu lub liści, zawiesić duży portret (canvas), girlandy, lampiony oraz wiele innych pasujących do tematyki uroczystości dekoracji.

 

indigo_kwiaciarnia_wesele_w_stylu_rustykalnym07

 

Miejsce na stole jest na wagę złota!
Jeśli na stołach będą stały półmiski z potrawami, nastawmy się raczej na dekoracje w wazonach „na nóżkach”. Ważne jest, aby nie były zbyt niskie, ponieważ będą przeszkadzać gościom w biesiadowaniu. Bufety i wiejskie stoły można przystroić np. drewnianymi skrzyneczkami po jabłkach, pieńkami z brzozy, starymi glinianymi naczyniami i antykami.

 

indigo_kwiaciarnia_wesele_w_stylu_rustykalnym04

 

Nie zapominajmy o wejściu do sali, które powinno być przystrojone z finezją. Proponujemy pnie brzozy, a na nich umieszczone kosze z dekoracjami charakterystycznymi dla danego sezonu. Ładnie prezentować się będą stare drzwi udekorowane chorągiewkami czy kompozycjami z żywych roślin. Ważne jest aby sala wyglądała odświętnie.

 

indigo_kwiaciarnia_wesele_w_stylu_rustykalnym

 

Jeśli napracujemy się nad całokształtem dekoracji, nie zapomnijmy o krzesłach, które nie zawsze są doskonałe, a zawsze możemy je przykryć dopasowanym do kształtu pokrowcem. Krzesła przewiązać można szeroką wstążką z satyny (tiule oraz organtyny są już niemodne).

 

stoly-weselne-w-stylu-rustykalnym

 

 

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :