Lekkie suknie ślubne princeski 2023 – obalamy mit

Obalmy nieco mit princessy jako sukienki ślubnej zarezerwowanej dla ślubów w stylu royal, czyli królewskim. Postrzeganie i konstrukcja tego fasonu przeszły metamorfozę. Posłużę się tu przykładami z kolekcji sukienek Agory 2023, której zdjęcia już do nas trafiły.

Dla kogo princeska będzie odpowiednia?

Mit księżniczki sięga głębiej niż bajki Disneya, na których wychowały się całe pokolenia dziewczyn. Princeska do ślubu – hit czy kit? Po pierwsze princessy są dla tych kobiet, którym się podobają i innych fasonów nie biorą pod uwagę. „Jak już wiem, że chcę być księżniczką, to wiem.”. Nie ma co dyskutować, slogany o spełnianiu marzeń z czegoś się biorą, i dobrze. Nikt za nas marzeń nie spełni i tutaj mitu naprawdę nie ma potrzeby obalać.

Lecz współczesne princessy często przypominają (lub de facto nimi są) bardziej sukienki o kroju litery A. Czyli mniej lub bardziej okazale rozszerzające się od talii w dół. O „księżniczkowości” decyduje więc stopień rozbudowania dołu, liczba warstw. Przede wszystkim średnica koła pod halką lub jego brak. Plus oczywiście w opcji, podkreślający często efekt woow! okazały tren. I mamy księżniczkę w stylu Belli. Natomiast takie zwiewne princeski włożą dziewczyny, którym sercu bliższa jest – stereotypem lecąc – Merida Waleczna 🙂
Jest też bohaterka współczesnej bajki odgrywającej się gdzieś pomiędzy nimi – jak princeska na pierwszym zdjęciu poniżej.

Princeska do ślubu – jak modeluje proporcje

Idea sukni ślubnej typu princessa to gorset podkreślający i modelujący talię oraz biust. Plus spódnica, jak wspomniałam wyżej – mniej lub bardziej okazała. Zasada jest taka, że im bardziej rozłożysty dół sukni, tym mniejsza optycznie wydaje się góra. Gorset pozwala także na dobranie fasonu do typu budowy, szczególnie dla pań o wydatnym biuście, który w sukienkach typu boho będzie prezentował się hmmm… no wiecie.

A propos proporcji – nawet jeśli jednym z zadań princeski jest wymodelowanie sylwetki i zakrycie na przykład okazałych bioder i ud, będzie to także fason wskazany dla kobiet posiadających szerokie ramiona. Tworzy się wtedy taki optyczny trójkąt proporcji, który doskonale zobaczycie na przykład podczas przymiarek i testowania szerokości spódnicy.

Krótko podsumowując – księżniczka księżniczce nierówna, a szkoda przegapić piękne sukienki tylko z powodu uprzedzeń. Trzeba przymierzyć i poczuć tę princessę do ślubu ze SWOJEJ bajki.

-SAG-

Delikatna princeska w odkrytym dekoltem i bufkami 2023 Agora
Delikatna sukienka ślubna typu princeska
Delikatna princeska w odkrytym dekoltem i bufkami 2023 Agora
Suknia ślubna princeska z bufkami
Zwiewna suknia ślubna princeska z kwadratowym dekoltem 2023
Romantyczna i zwiewna princeska bliższa boho, bez koła
Srebrzysta suknia ślubna princessa glamour 2023
Sukienka princessa w stylu glamour na małym kole
Brzoskwiniowa zwiewna sukienka ślubna 2023
Brzoskwiniowa delikatna princeska z obniżanymi ramionkami
Brzoskwiniowo złota sukienka ślubna 2023 z dekoltem na plecach V

Zdjęcia prinsesek z kolekcji Agora Celebration 2023

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :