Suknie ślubne z gorsetem – trendy 2023/2024

Panny młode zachwycają na zdjęciach suknie ślubne z gorsetem. Jaką funkcję spełnia gorset i dlaczego nie zawsze dobrze wygląda na przymiarce?

Suknie ślubne z gorsetem w coraz odważniejszych modelach pojawiły się w kolekcjach już w poprzednich sezonach. Nie mam na myśli gorsetów, które spełniają wyłącznie funkcję użytkową, czyli podniesienia i podtrzymania biustu. Kobiety chcą pełniej wyrażać swoją wolność i dzielić się swobodą wizerunku, zarezerwowaną podczas pandemii dla bieliźnianych party we dwójkę. I właśnie o te bieliźniane skojarzenia tutaj chodzi.

Buduarowe gorsety w sukniach ślubnych

Co prawda buduar kojarzy się z osobistą przestrzenią kobiety, zarezerwowaną dla jej intymności, jednak w dzisiejszych czasach ewidentnie widać, że gorsety wróciły na salony. Tylko jakby projektanci czasem zapomnieli okryć je sukienkami. Nie znaczy to jednak, że epatują wulgarnością. Wręcz przeciwnie, moim zdaniem czynią sukienkę seksowną, a kobietę jeszcze bardziej pociągającą.

Tutaj jednak jest mały haczyk. W gorsetach tego typu dobrze wygląda wyłącznie mały biust. Mało tego – gorset w stylu buduarowym powiększy i podkreśli kształt biustu, jeśli jest on naprawdę skromny. Wówczas wszystko się zgadza – i stylizacja, i prawdopodobnie satysfakcja panny młodej.

Suknie ślubne z gorsetem na duży biust

Inaczej sprawy się mają gdy kobieta ma wydatny biust. Umówmy się, że rozmiar to jedno, ale liczy się też kształt, proporcje i te wypadkowe, które znamy z przymierzalni kupując staniki. Niby 75D, a biust wylewa się bokami, w kolejnym ciśnie pod pachami, natomiast w innym fasonie leży jak ulał.

Zamawiając suknię ślubną mamy tę przewagę, że już na etapie przymierzania dobiera się parametry gorsetu tak, aby pomagał, a nie przeszkadzał. Przy tym modelował piersi, odpowiednio podtrzymywał i eksponował ich atuty. Mało tego – u kobiet o krąglejszych kształtach, w dodatku z sylwetką typu gruszka czy jabłko – gorset oprócz „ogarnięcia” biustu, pomaga w wymodelowaniu talii. Jest więc nieodzownym elementem sukni ślubnej.

Od wyboru modelu zależy natomiast czy fiszbiny i elementy konstrukcyjne zechcemy mniej czy bardziej ukryć. To już subiektywna ocena tego, co się bardziej podoba. Dodam jeszcze, że dobra konstrukcja i odpowiednio dopasowana suknia ślubna nie krępuje ruchów, nie ciśnie i nie powoduje dyskomfortu panny młodej.

Suknie ślubne z gorsetem dawniej bywały bardziej toporne i konstrukcyjnie mniej przyjazne. Kobiety chcą być wolne, czuć się swobodnie, ubierać praktycznie. Ślub to specjalna okazja, więc i sukienka może rządzić się specjalnymi prawami. Nawet jeśli na co dzień kobieta śmiga głównie w trampkach, jeansach i koszulach.

Suknia ślubna z rękawami i gorsetem
Eva Lendel 2023 / sukienka ślubna z gorsetem buduarowym
Suknia ślubna z rękawami i trenem
Suknia ślubna ze sznurowanym gorsetem / Eva Lendel 2023
Suknia ślubna księżniczka z długimi rękawami Zuhair Murad 2023
Zuhair Murad 2023 / gorset i długie rękawy
Buduarowe gorsety w sukniach ślubnych Inbal Dror 2023
Inbal Dror 2023
Sukienka ślubna gorset z baskinką i odpinaną spódnicą Inbal Dror 2023
Gorset z baskinką i odpinaną spódnicą / Inbal Dror 2023
Ines di santo sukienka z gorsetem i florystyczną koronką 2023
Ines Di Santo Bridal 2023
Dana Harel Bridal 2023
Dana Harel Bridal 2023
Suknia ślubna z gorsetem buduarowym
Suknia ślubna z gorsetem buduarowym i odpinanymi rękawkami / Flossmann Bridal Wrocław
Suknia ślubna princessa obalamy mit księżniczki
Sukienka ślubna z gorsetem buduarowym Agora Celebration 2023
Suknia ślubna z gorsetem buduarowym 2023
Sukienka ślubna rybka z gorsetem buduarowym Flossmann 2023
Sukienka ślubna 2023 z obniżanymi rękawkami
Buduarowa sukienka ślubna / Flossmann Bridal Wrocław 2023
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :