Kolor roku 2018 Ultra Violet

Kolor roku 2018 Ultra Violet

Dla miłośników fioletu mamy dobrą wiadomość: Instytut Pantone, amerykańska firma, z której eksperci dyktują ogólnoświatowe trendy kolorystyczne, ogłosili kolor roku 2018. Został nim ULTRA VIOLET – odcień fioletu z lekką domieszka niebieskiego, niosący w przekazie pomysłowość, wizjonerski myślenie oraz podkreślający oryginalność jednostki.

Ultra Violet odnosi się do kontemplacji i nawiązuje do bezkresnego kosmosu. Intryguje myślą o przyszłości i inspiruje do wyjścia poza nasz własny świat wewnętrzny, czego symbolem jest nieskończone niebo nocą.

Ultra Violet kolor roku 2018 wg Pantone

Historycznie kolor ten kojarzy się z praktykami uważności, tajemnicą i mistyczną duchowością. We współczesnym zabieganym świecie ma służyć wyciszeniu i medytacji. Zastosowanie fioletowego oświetlenia w przestrzeniach medytacyjnych i innych miejscach gromadzenia energii pobudza społeczności, które się tam zbierają i inspiruje je do duchowego połączenia.

W sztuce fiolet symbolizuje nonkomformizm, niekonwencjonalność  i artystyczną błyskotliwość. Muzyczne ikony Prince, David Bowie i Jimi Hendrix wprowadzili odcienie Ultra Violet na czoło zachodniej popkultury jako osobisty wyraz indywidualności. Muzyczne ikony takie jak Prince, David Bowie i Jimi Hendrix wprowadziły odcienie Ultra Violet na czoło zachodniej popkultury jako osobisty wyraz indywidualności, pobudzając jednostki do wyobrażenia sobie ich własnej wyjątkowości oraz rozszerzania twórczych granic.

Kolor roku przekazuje pewną głębię i filozofię, która w danym momencie jest bliska ludziom z całego świata. Wyznacza również kierunek dla świata trendów i wzornictwa, inspirując projektantów na każdej szerokości geograficznej.

Kolor fioletowy jest intensywny, świetnie sprawdza się w dodatkach i nie jest łatwy w połączeniach. Zawsze może być dodatkiem do neutralnej i klasycznej stylizacji. W jakim stylu jeszcze się odnajdzie?

  1. GLAMOUR. Fiolet znakomicie odnajduje się w takiej konwencji. Doskonale komponuje się z bielą, czernią, szarością, srebrem i złotem. Złoto ociepla fiolet, srebro chłodzi, jeśli więc nie chcecie „zmrozić” gości ultrafioletem, dodajcie ciepłego różu lub soczystej zieleni.
  2. STYL PROWANSALSKI. Odcień lawendowy można z powodzeniem zastąpić nieco chłodniejszym Ultra Violet. Zimną biel zastępujemy odcieniami śmietany, kremu czy kawy z mlekiem. Pięknie łączy się z soczystą zielenią, kilkoma odcieniami różu i beżem.

Ultra Violet kolor roku 2018 wg Pantone

Ultra Violet kolor roku 2018 wg Pantone
aranżacja: Kwiaciarnia Florika

Ultra Violet kolor roku 2018 wg Pantone Ultra Violet kolor roku 2018 wg Pantone

Ultra Violet kolor roku 2018 wg Pantone
aranżacja: Kwiaciarnia Florika
Ultra Violet kolor roku 2018 wg Pantone
bukiet: Kwiaciarnia Florika

Ultra Violet kolor roku 2018 wg Pantone Ultra Violet kolor roku 2018 wg Pantone Ultra Violet kolor roku 2018 wg Pantone

-SAG-

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :