Koszula z mankietami na spinki – najlepszy wybór dla Pana Młodego

Moda męska, szczególnie w klasycznym wydaniu jest dość surowa. Dodatki, zwłaszcza te biżuteryjne są ograniczone do minimum.

Nawet zegarek musi być na dyskretnym, skórzanym pasku, tak, by jak najmniej rzucał się w oczy. Spinki do mankietów to jedyny dodatek, który dodaje dostojności a jednocześnie pozwala zamanifestować swój indywidualizm. Dlatego każdy Pan Młody powinien postawić na koszulę z mankietami zapinanymi na spinki.

Oto kilka zasad o których należy pamiętać przy jej wyborze:

Mankiet na spinki sprawdzi się w każdej ślubnej kreacji

Ślub to wydarzenie, które wymaga szczególnej oprawy. Zwykła koszula z mankietem zapinanym na guziki nie będzie dobrym rozwiązaniem. Nawet jeżeli planujemy skromną uroczystość, Pan Młody powinien założyć koszulę z mankietami zapinanymi na spinki, choćby po to, by wyróżniać się spośród pozostałych gości.

Mankiety zapinane na spinki, słusznie uważane są za synonim dobrego smaku. Niewątpliwie jest to także akcent, który decyduje o całym charakterze eleganckiego garnituru. Jakie cechy powinny wyróżniać koszulę z takim mankietem?

Decydując się na spinki do mankietów, musimy mieć odpowiednią koszulę. Na ślub najbardziej odpowiednia będzie ta w kolorze białym – radzi Wojciech Tulwin, przedstawiciel marki Recman, oferującej odzież, akcesoria i obuwie dla mężczyzn. – Kołnierz koszuli wykończonej mankietem na spinki powinien być odpowiednio usztywniony, a na piersi nie może być kieszonki – podkreśla.

Do wyboru mamy dwie opcje – mankiet pojedynczy i podwójny. Jeżeli zamierzamy założyć smoking lub frak możemy zdecydować się na mankiet pojedynczy. Nie wymaga on zawijania. Bardzo ładnie wygląda jeżeli założymy do niego dwustronne spinki. Niewątpliwie jest to eleganckie rozwiązanie, jednak o wiele lepiej prezentuje się podwójny mankiet francuski czyli „french cuff”. Doskonale będzie prezentował się z koszulą na specjalne okazje.

Wybierając koszulę należy zwrócić uwagę także na długość jej rękawa. Rękaw koszuli powinien sięgać minimalnie za nadgarstek i wystawać ok. 1-1,5 cm spod marynarki. Ważne, aby tak dobrać obydwie długości, żeby podczas poruszania ręką był widoczny jedynie mankiet – nieusztywniona część rękawa koszuli musi pozostać niewidoczna.

Jak wybierać spinki do mankietów?

Mankiet w koszuli zapinanej na spinki może mieć wykończenie proste, półokrągłe lub ścięte. W zależności od kształtu wykończenia powinniśmy odpowiednio dobrać kształt spinek.

Nie jest to trudne zadanie. Wystarczy dobrać kształt spinek tak, by pasował do mankietu – do pół-okrągłego wykończenia najlepiej pasować będą okrągłe spinki, a do np. prostego prostokątne bądź kwadratowe – mówi przedstawiciel firmy Recman.

Jedną z charakterystycznych cech eleganckich spinek, jest ich stylowe wykończenie. W przypadku ślubnej stylizacji najlepiej postawić na proste rozwiązania, zarówno jeżeli chodzi o kształt, kolor, jak i zdobienia. Unikajmy więc zbędnej ekstrawagancji. Klasyczne spinki w srebrnym lub złotym wykończeniu (kolorystycznie powinny zgrywać się z wybranymi przez nas obrączkami), będą najlepszym rozwiązaniem.

Ślub to czas w którym kluczową rolę powinna odgrywać klasyczna elegancja. Oryginalne rozwiązania pozostawmy sobie na inne okazje.

Źródło: www.recman.pl

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :