Infuzja tlenowa – zabieg gwiazd Hollywood

Infuzja tlenowa – zabieg gwiazd Hollywood

Dzień ślubu to czas, w którym każda kobieta chciałaby wyglądać wyjątkowo. Piękna suknia i dopracowana fryzura to niewątpliwie ważne atuty ślubnego wizerunku, a kropką nad i jest profesjonalny makijaż. Żeby jednak prezentował się on nienagannie, należy zadbać nie tylko o doświadczonego wizażystę, ale także, a może przede wszystkim, o odpowiednie przygotowanie cery na ten wielki dzień.

Mówi się, że skóra jest zwierciadłem tego, co dzieje się w naszym organizmie.

Wszelkie niedoskonałości są często objawem stresu, nieprawidłowej pracy układu hormonalnego czy niewłaściwej diety, a także zaniedbań pielęgnacyjnych. Warto pamiętać, że to, co psuło się miesiącami czy latami niełatwo będzie naprawić dzień czy dwa przed ślubem. Pierwszym krokiem powinno być zawsze zweryfikowanie sposobu odżywiania. Jeśli nasza dieta jest uboga w witaminy, sole mineralne i dobrej jakości tłuszcze, odbije się to na kondycji cery. Najlepiej zatem wprowadzić te składniki do codziennego jadłospisu już na pół roku przed ślubem.
Pół roku to także ostatni moment, by pomyśleć o profesjonalnych zabiegach kosmetycznych. Podstawowym ich zadaniem będzie oczyszczenie, nawilżenie i rozświetlenie cery. Gabinety kosmetyczne oferują dziś wiele różnorodnych zabiegów, które mogą znacznie poprawić stan skóry. Wiele z nich wymaga jednak okresu regeneracji, ponieważ bezpośrednio po nich skóra może być zaczerwieniona czy podrażniona.

Odkryciem ostatnich lat stała się natomiast infuzja tlenowa, na której punkcie oszalał Hollywood.

Do jej stosowania przyznają się takie gwiazdy jak Madonna, Jennifer Lopez, Eva Longoria czy Justin Timberlake. Istotą tego nieinwazyjnego zabiegu jest wtłoczenie zamkniętych w serum składników aktywnych w głąb skóry za pomocą czystego tlenu. Już sam tlen, odpowiednio stężony i podawany pod ciśnieniem wpływa na poprawę kondycji skóry. W medycynie tlen hiperbaryczny stosowany był m.in. do leczenia oparzeń i trudno gojących się ran. Ostateczny efekt uzyskuje się dobierając indywidualnie składniki do potrzeb cery. Ciśnienie tlenu powoduje, że substancje docierają do żywych komórek naskórka wpływając korzystnie na ich funkcjonowanie. W rezultacie uzyskujemy głębokie nawilżenie skóry, rozkurczenie zmarszczek mimicznych, wyrównanie kolorytu, wygładzenie i ujędrnienie skóry. Tlen podawany w ten sposób wykazuje właściwości przeciwzapalne.

Zabieg doskonale sprawdza się zatem również u osób z problemami trądzikowymi i tendencją do wyprysków. Warto też zauważyć, że cera trądzikowa również wymaga nawilżenia. Częstym błędem popełnianym w pielęgnacji jest jej nadmierne wysuszanie zbyt agresywnymi środkami myjącymi i matującymi. Błąd ten można naprawić właśnie dzięki infuzji.

Wyjątkowość zabiegu polega również na tym, że może być on zastosowany przy każdym rodzaju skóry.

Niezależnie od tego, czy nasza cera jest cienka i wrażliwa, naczyniowa, czy raczej gruba i tłusta w każdym przypadku infuzja przyniesie korzystne efekty. Spektakularne zmiany zauważą zwłaszcza posiadaczki cer suchych, niedotlenionych, a także osoby palące papierosy. Co ważne – efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu. U osób młodych, które nie mają większych problemów z cerą, działanie infuzji polega na profilaktyce przedwczesnego starzenia i utrzymywaniu prawidłowego poziomu nawilżenia naskórka. Posiadaczki (i posiadacze) cer dojrzałych natomiast – a za takie współczesna kosmetyka przyjmuje cery osób około 30 roku życia – zauważą redukcję zmian spowodowanych upływem czasu i niekorzystnym działaniem środowiska zewnętrznego.

Jakie są zalety infuzji tlenowej?

Tlen działa odżywczo i tonizująco, pobudza oddychanie komórek dając skórze zwarty i świetlisty wygląd. Zmniejszają się zaczerwienienia, skóra staje się elastyczna, sprężysta i jędrna. Sam zabieg jest bezbolesny i nie zostawia żadnych ran ani śladów. Po zabiegu skóra dużo lepiej absorbuje inne środki pielęgnacyjne. Co jeszcze daje infuzja tlenowa?

 • poprawa jędrności i wygładzenie skóry
 • rozjaśnienie przebarwień
 • wygładzenie okolic oczu
 • zdrowy wygląd i blask
 • zwiększenie elastyczności skóry
 • głębokie nawilżenie, również na poziomie komórkowym
 • poprawa napięcia skóry
 • poprawa kolorytu skóry
 • złagodzenie objawów łuszczycy
 • podniesienie powieki
 • dotlenienie skóry
 • zniwelowanie zapalnych stanów trądzikowych
 • złagodzenie objawów egzemy
 • regeneracja blizn
 • poprawa kondycji i witalności skóry
 • uwydatnienie ust

Infuzja tlenowa super zabieg przed ślubem

Infuzję tlenową poleca się szczególnie wtedy, gdy nasza cera poddawana jest działaniu promieni słonecznych.

Jeśli planujesz ślub jesienią, a w okresie wakacyjnym nie unikałaś słońca ten zabieg powinien znaleźć się w planie twoich przedślubnych przygotowań. Na przesuszonej, łuszczącej się skórze nawet najlepiej wykonany makijaż nie będzie wyglądał efektownie. Infuzja tlenowa jest zabiegiem niezwykle bezpiecznym. Nie tylko nie wymaga żadnej rekonwalescencji, a skóra bezpośrednio po nim jest doskonale nawilżona, ale również ma bardzo niewiele przeciwwskazań. Z zabiegu nie mogą skorzystać osoby z aktywną opryszczką, ze stanami podgorączkowymi i gorączką, a także uczulone na składniki stosowanych preparatów. Z tym ostatnim jednak kosmetolog jest w stanie poradzić sobie dobierając inne składniki aktywne do potrzeb cery.

Bezpiecznie mogą natomiast poddać się infuzji osoby z trądzikiem pospolitym i różowatym, będące w ciąży, czy mające w tkankach metalowe implanty, co do tej pory wykluczało możliwość wykonywania większości zabiegów aparaturowych. Dużą poprawę mogą odczuć również osoby z łuszczycą czy łojotokowym zapaleniem skóry. Zabieg może być również stosowany w celu poprawy kondycji skóry głowy i włosów.

Dla uzyskania optymalnych efektów warto poddać się serii 5- 6 zabiegów w odstępach mniej więcej dziesięciodniowych. Pozwoli nam to cieszyć się piękną cerą nie tylko w dniu ślubu, ale jeszcze długi czas po nim. Jednak infuzja jest również zabiegiem, który może być wykonywany przed wielkim wyjściem.  Jeśli w przedślubnym zabieganiu zapomniałaś zadbać o cerę – zwróć uwagę na ten zabieg, który już po jednym zastosowaniu daje widoczny, czasem wręcz spektakularny efekt.

Autor: Marta Zielińska

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :