Rękawiczki dla panny młodej

Rękawiczki dla panny młodej

Efektownym dodatkiem dla panny młodej są rękawiczki – odpowiednio dobrane dodadzą szyku i elegancji sukni ślubnej. Najczęściej są wykonane z delikatnych materiałów: atłasu, tiulu, koronki lub jedwabiu.

Krótkie rękawiczki

Krótkie rękawiczki do nadgarstka pasują do sukien z rękawkami. Nie muszą być z gładkich tkanin – mogą być wykonane z delikatnej siateczki lub koronki – najważniejsze, żeby pasowały do sukienki – np. mogą być wykończone taką samą koronką. Gładkie rękawiczki powinny być wykonane z takiego samego materiału jak suknia ślubna, lub być w zupełnie innym kolorze (np. pudrowym różu), żeby uniknąć wrażenia że „prawie” udało się trafić w odcień . Ważne, żeby zwrócić uwagę na odcień rękawiczek i nie „przedobrzyć” jeśli suknia jest bogato zdobiona.

Krótkie rękawiczki dobrze wyglądają do kostiumów, spodnium, sukien 7/8 i tych w stylu retro.

[columns_row width=”third”]
[column]

Siateczkowe rękawiczki dla panny młodej
fot: www.shopruche.com

[/column]
[column]

Koronkowe rękawiczki bez palców
fot. www.keep.com

[/column]
[column]

Siateczkowe rękawiczki ślubne
fot. www.etsy.com

[/column]
[/columns_row]

Długie rękawiczki

Długie, gładkie rękawiczki pasują do prostych sukien bez rękawów – będą wyglądały bardzo elegancko z długą, gadką suknią. Jeśli jest to suknia o klasyczny kroju (szeroka na dole) wybierzcie raczej rękawiczki proste, bez zbędnych zdobień. Rękawiczki nie powinny być konkurencją dla sukni, a jej eleganckim uzupełnieniem.

Długie rękawiczki będą też pasować do prostych, długich sukien z dużym dekoltem na plecach – takich o kroju zbliżonym do sukien wieczorowych. Takie rękawiczki podkreślą elegancki charakter sukni ślubnej. Do gładkiej i prostej sukni będą pasować zarówno gładkie rękawiczki jak i te wykonane z siateczki czy koronki.

Odradzamy rękawiczki w stylu Maria Stuart – bez palców, ale zakładane na pentelkę na środkowy palec. Optycznie skracają dłonie i są już zupełnie passe. Niestety, jeszcze od czasu do czasu można je spotkać w sklepach z akcesoriami ślubnymi.

Rękawiczki należy zdjąć na czas wymiany obrączek, a potem ponownie założyć. Dlatego warto – szczególnie w przypadku długich rękawiczek – przetestować czy można je łatwo wkładać i zdejmować.

[columns_row width=”third”]
[column]

fot. www.etsy.com/denisebrain
fot. www.etsy.com/denisebrain

[/column]
[column]

fot. www.pouted.com
fot. www.pouted.com

[/column]
[column]

fot. en.trouws.com
fot. en.trouws.com

[/column]
[/columns_row]

 

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :