Strukturalne sukienki ślubne z intrygującymi wycięciami

Ten typ sukienek nazwałam strukturalnymi, bo zaskakują w nich zabiegi w postaci nietypowych rozcięć. Chodzi tu o nietypowe wycięcia w bazowej tkaninie. Na przykład po bokach i pod pachami. W miejscu, gdzie zwykle mamy stateczny, solidny materiał, wprowadzona jest siateczka lub koronka.

Strukturalne sukienki ślubne nie są może odkryciem sezonu, bo pojawiały się sporadycznie w poprzednich kolekcjach. Zdarzały się w kolekcjach 2023, a w prekolekcjach sukien ślubnych 2024 można ich wyłowić znacznie więcej. Prosty zabieg, w wyniku którego pięknie podkreśla się wcięcie w pasie i linię bioder. Polega na zabraniu tkaniny z klinów pod pachami lub w innych miejscach i zastąpieniu ich koronką lub tiulem.

Strukturalna sukienka ślubna Pronovias 2024
Pronovias 2024

Co takiego mnie ujęło w tym kroju sukienek?

Wyłowiłam ten skromny trend, ponieważ nawet w minimalistycznych sukienkach, a może w szczególności właśnie w tych prostych – krój modeluje sylwetkę. I nie jest to nachalne, kombinatorskie, jak czasem bywa w kształtowaniu sylwetki. Strukturalne sukienki ślubne są zazwyczaj proste i nieprzegadane w detalach. Wyobrażam sobie jak pięknie można wzrokowo oszukać kształt sylwetki. Ponieważ wycięcia pod pachami i dekolcie w kształcie litery V wysmuklają talię, tym samym ją wyszczuplają. Nie każda z nas może pochwalić się super wcięciem w pasie i figurą klepsydry. Zobaczcie na te trzy zdjęcia poniżej, jak sprytnie uzyskano optyczne wcięcie w pasie – cukiereczki 🙂

Galia Lahav 2024
Krótka sukienka do ślubu / Galia Lahav 2024
Sukienka z koronkową wstawką z boku / Pronovias 2024
Berta Bridal 2024

Elizabeth / Salon Flossmann
Suknia z głębokimi wycięciami pod pachami / Eva Lendel
Sukienka ślubna z wycięciem V pod pachami
Salon Flossmann Wrocław

Rozcięcia z koronką z boku wzdłuż całej sukienki

A popatrzcie jaki efekt można uzyskać rozcinając sukienkę po bokach i zabierając kryjącą tkaninę. W rezultacie tego zabiegu wzdłuż linii sylwetki zostaje nam tylko koronka. Im bardziej spodnia tkanina zbliżona jest do koloru skóry, tym bardziej spektakularny jest efekt. Ponieważ linia z cielistą koronką jest ciągła, spodziewam się, że panna młoda wkłada cieliste stringi?

Seksowne rozcięcie wzdłuż rybki / Galia Lahav 2024
Galia Lahav 2024

Inne ciekawe zabiegi strukturalne w sukienkach

Moją uwagę zwrócił też inny efekt – przemodelowania sylwetki poprzez obłe wycięcie odsłaniające ramiona aż nad pępek. Plus piękna koronka pod szyję – jakże subtelnie i seksownie, prawda?

Dana Harel Bridal Spring 2024

Poniżej też ciekawy efekt strukturalnego rozcięcia w odwrócone V i wprowadzenia koronki pod biustem. Niby nic, a rezultat ujmujący. Uwielbiam taki minimalizm z wisienką na torcie.

Savannah Miller 2024

A tutaj odważny zabieg w drugą stronę, ponieważ mam wrażenie, że gładka tkanina nieco gubi linię klepsydry. Za to świetnie może „uspokoić” krągłości, jeśli kobieta ma mocno zarysowane wcięcie. To może być ciekawy eksperyment…

Sukienka ślubna Savannah Miller 2024
  • SAG –

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :