ŚLUBNA DEKORACJA czyli WINO W UBRANIU

ŚLUBNA DEKORACJA czyli WINO W UBRANIU

Przygotowanie do ślubu, to czas pełen wyzwań. Między rezerwacją sali, a wyborem zespołu, trzeba także zadbać o dekorację stołu. Aby zachwycić gości piękną i spójną kompozycją, pamiętać trzeba o wszystkim – również o dekoracji butelek z winem.

 

JAK ZNALEŹĆ TĘ CHWILĘ?

Wiele osób drobne rzeczy pozostawia na ostatnią chwilę. Błąd! Warto o nich pamiętać i mieć je z tyłu głowy już od samego początku. W jaki sposób?

  • Podczas poszukiwań sali weselnej sprawdźcie, co znajduje się w ofercie organizatora. Być może oprócz pomieszczenia, właściciele budynku mogą pomóc w znalezieniu zespołu weselnego, w przygotowaniu menu oraz w dekoracji sali.
  • Szukając sukni ślubnej, rozglądajcie się za kwiaciarniami w okolicy. Warto wstąpić do kilku miejsc, poprosić o wycenę i stworzenie próbnego bukietu.
  • Tworząc menu, pamiętajcie o napojach wysokoprocentowych. Może zamiast wędrówki po okolicznych sklepach, lepiej zamówić wódkę i wino przez internet, z dostawą wprost pod same drzwi sali weselnej. Niektóre sklepy oferują także butelkowe ozdoby, takie jak zawieszki, etykiety, czy czapeczki na szyjkę.
  • Kupując zaproszenia sprawdźcie, czy w ofercie są również wizytówki z imionami gości do wyznaczenia miejsca przy weselnym stole.

 

DEKORACJA STOŁU

Od wielu lat najpopularniejszą dekoracją stołu są kwiaty. Niektórzy wybierają obfite bukiety w kryształowych wazonach, inni wprowadzają delikatne akcenty kwiatowe. Oryginalnym rozwiązaniem może być zastąpienie klasycznego wazonu chociażby butelką po winie. Możecie ją pomalować na każdy kolor lub okleić etykietą weselną, z anegdotką o życiu małżeńskim.

Na stołach weselnych zawsze dobrze prezentują się świece. W późniejszych godzinach, kiedy słońce zniknie za horyzontem, robi się naprawdę klimatycznie.

Należy także zadbać o odpowiednie oznaczenie miejsc dla gości. Ładnie wydrukowane wizytówki można umieścić w ozdobnej serwetce, słodyczach, czy małej buteleczce po winie.

OZDOBY NA WINO. JAK TO ZROBIĆ? GDZIE KUPIĆ? CO WYBRAĆ?

Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo ciekawych i oryginalnych rozwiązań.  Zobaczcie sami.

 

Zawieszki, etykiety, czapeczki od Winezji

 

Zawieszki weselne na wino

Charakterystyczne karteczki zaczepiane na szyjkach butelek. Bardzo często umieszcza się na nich imiona nowożeńców i datę ślubu. Pojawiają się także wierszyki i anegdoty na temat małżeńskiego życia. Oprócz gotowych propozycji możemy wykazać się kreatywnością i stworzyć swój własny tekst.

Zawieszki można przymocować do butelki za pomocą wstążki, w wybranym przez nas kolorze.

 

Zawieszki na wino

 

etykiety weselne

Zamiast zawieszek można wykorzystać naklejki na butelki i zastąpić nimi firmowe etykiety. Często umieszcza się na nich napisy „ Wódka weselna” i  „Wino weselne”. Możecie jednak zaskoczyć wszystkich i zaprojektować ich wygląd od początku do końca, chociażby poprzez dodanie swoich zdjęć i tekstu opisującego Wasz związek. Nie zapomnijcie także życzyć gościom udanej zabawy:)

Ciekawym rozwiązaniem jest zamieszczenie na butelkach informacji, do którego z dań w weselnym menu najlepiej pasuje konkretne wino. Warto dopisać, z jakiego kraju pochodzi oraz jakich aromatów możemy się w nim doszukać np.: Białe, wytrawne wino z Włoch, bogate w aromaty owoców tropikalnych. Polecamy skosztować w towarzystwie krewetek. Taka informacja z pewnością zaciekawi gości oraz zachęci do zabawy w degustację i poszukiwania opisanych smaków.

Pamiętajcie jednak, aby etykiety pasowały do całej kompozycji stołu.

 

Oryginalne, spersonalizowane etykiety na alkohol weselny

 

Czapeczki na weselne wino i wódkę

Czapeczki mogą posłużyć do oznaczenia stołów weselnych. Wystarczy umieścić winietkę z numerem stołu na szyjce butelki. Przykładowo, ich nietypowy kształt pozwala przedstawić waszą miłość w formie graficznej historyjki. Z pewnością, część opowieści zostanie zauważona przez każdego gościa – niezależnie po której stronie stołu usiądzie. Warto zaciekawić bliskich na tyle, aby sięgając po butelkę poznali sekrety waszej miłości.

 

Czapeczki na wino weselne

 

Czekolady w podziękowaniu dla gości

Interesujące rozwiązanie dla osób, które uwielbiają smak wina, ale nie mogą pic alkoholu. Czekolady inspirowane winem, które w swoim składzie mają naturalne owoce i przyprawy, wyczuwalne w poszczególnych szczepach. Oryginalne smakołyki mogą znaleźć się na stole z deserami lub zostać wręczone gościom w podziękowaniu za przybycie.

 

Wysmienite czekolady w prezencie dla gości weselnych

 

PERSONALIZOWANE ZAMÓWIENIE

Obecnie, na weselnych stołach, bardzo często wykorzystuje się stojące butelki wina jako element dekoracji. Na rynku można kupić gotowe ozdoby, jak również stworzyć projekt według własnej koncepcji. Wiele sklepów z alkoholem oferuje zarówno pierwszą wersję, jak i drugą. Warto porozmawiać ze sprzedawcą, czy doradcą i zapytać, jakie rozwiązanie lepiej wybrać i które z nich najlepiej sprawdzi się na Waszym przyjęciu.

Pomyślcie też nad rozmieszczeniem butelek z napojami. Mogą one stać na każdym stole, ale można też przygotować kącik do degustacji wina w rogu sali. Możliwość spróbowania różnych win z deską serów lub wędlin na pewno zrobi wrażenie na gościach.

 

Winezja - etykiety, zawieszki, czapeczki na alkohol weselny

Zapisz

Zapisz

Zapisz

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :