Osoby towarzyszące na weselu

Osoby towarzyszące na weselu

Para młoda, tworząc listę gości weselnych, zawsze zastanawia się czy wszystkich gości należy zaprosić z osobami towarzyszącymi. Pewne sytuacje są oczywiste, ale są też takie, które mogą sprawić Wam mały kłopot. tym razem będzie właśnie o tych drugich.

Osoby towarzyszące na weselu – kiedy trzeba zaprosić?

Oczywiste jest, że jeżeli ktoś ma żonę/męża, czy narzeczoną/narzeczonego, to osobę tę wypada zaprosić z osobą towarzyszącą. Powiedziałabym nawet, że trzeba! Osoby będące w związkach, o których wiemy, a które nie są w żaden sposób zalegalizowane (niezależnie czy para mieszka ze sobą, czy nie) również powinny zostać zaproszone razem. Szczególnie jeżeli znamy osobiście partnera osoby zapraszanej. Bywa jednak tak, że nie wiemy, czy ktoś ma partnera, czy chciałby przyjść z kimś. Często wśród naszych gości znajdują się również nastolatkowie. Czy ich należy zapraszać z osobą towarzyszącą?

Osoby towarzyszące na weselu – kiedy wybór należy do nas?

Jeżeli na wesele zapraszamy młode osoby, warto dowiedzieć się, czy są one w związkach i czy chciałyby zabrać kogoś ze sobą na naszą uroczystość. Można to zrobić przed wręczeniem zaproszenia albo w trakcie wręczania. Wiele par decyduje się na ten drugi krok. Wręczając zaproszenie, mówi się wtedy młodej osobie, że może przyjść z osobą towarzyszącą, jeżeli ma takie życzenie, ale równocześnie prosi się ją o wcześniejsze powiadomienie o tym fakcie. Zaproszenie jest jednak wypisane na jedną osobę. Sądzę, że nie ma w tym nic złego. Może być tak, że nastolatkowie, powiedzmy od 16 roku życia, źle będą bawić się na weselu bez kolegi czy koleżanki, a przecież nie zależy nam na tym, by ktoś się nudził na naszej imprezie. Z drugiej jednak strony, być może nastolatek ma tak dobry kontakt z rodziną, która będzie na weselu, że nie potrzebuje i wcale nie chce nikogo zabierać. To są indywidualne decyzje, dlatego warto dopytywać. Jeżeli mamy w rodzinie samotną, w średnim wieku, albo straszą osobę, również warto zapytać, czy chciałaby przyjść z osobą towarzyszącą. Niezależnie czy jest to wdowa, rozwódka, czy osoba samotna z innego powodu. Jeżeli nie mamy pewności czy dana osoba się z kimś spotyka, warto zapytać czy woli przyjść sama czy z kimś. Z pewnością rozwieje to wszelkie wątpliwości.

Osoba towarzysząca na weselu – kiedy nie trzeba zapraszać?

Nie trzeba zapraszać dzieci do lat 15 z osobami towarzyszącymi. Również, jeżeli wiemy, że ktoś nie ma z kim przyjść, a na siłę nie lubi wprowadzać w rodzinę obcych osób, nie ma sensu wychylać się z zaproszeniem dla osoby towarzyszącej. Czasem możemy wprowadzić tym jeszcze większą dezorientację zaproszonej osoby.

Autorka: Dagmara Sobczak
Artykuł dzięki uprzejmości Strefy Narzeczonych:  www.targislubne.pl/sn

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :