Kolory roku 2021 – Illuminating oraz Ultimate Gray do ślubu

Kolory roku 2021 – Illuminating oraz Ultimate Gray

Illuminating oraz Ultimate Gray to według Instytutu Pantone kolory roku 2021, które z pewnością często będą pojawiały się w lifestyle’u, modzie, mediach społecznościowych i designie.

Po raz drugi w swojej historii Pantone wybrał nie jeden lecz DWA kolory roku. Cytrynowożółty Illuminating symbolizuje światełko ciepła i nadziei, kojarzące się z kojącym letnim słońcem. Ultimate Grey – szarość, symbolizującą stabilność kamieni i skał, którą wciąż musimy wykazywać się w trudnym czasie pandemii.

Myślę, że ten kolorystyczny dualizm ma swoje uzasadnienie i odbicie w rzeczywistości. Jeszcze bliżej nieokreślony czas będziemy mierzyć się ze skutkami pandemii, lecz w tym procesie niezbędne jest przysłowiowe światełko nadziei i optymizmu, że przecież w końcu będzie lepiej.

Przypomnę, że zwykle wybierany był jeden kolor dominujący w danym roku. Pierwszy raz Instytut ogłosił DWA kolory roku w 2016  : Rose Quartz oraz Serenity. Różowy i niebieski w specyficznych odcieniach. Wybór tych kolorów był odpowiedzią na ówczesne nastroje panujące na świecie. Poszukiwania antidotum na stresy, potrzeba otuchy i bezpieczeństwa, spokoju, współgrania i ukojenia.

Kolory roku 2021 – Illuminating oraz Ultimate Gray dają obszerną bazę do bawienia się kolorystycznymi połączeniami. Żółty i szary pięknie się uzupełniają. Z pewnością zobaczymy je w tym roku także w ślubnych stylizacjach. W wersji subtelnej i pastelowej, w zestawieniu z żywszymi barwami, także złotem i srebrem. Oby Was to połączenie również zainspirowało.

-SAG-

Bukiet z żółtych róż, biała suknia ślubna, buty, torebka
fot. freepeek.com
Młoda para w tonacji kolorów roku 2021 Illuminating oraz Ultimate Grey
fot.martastewart.com
Bukiet panny młodej i przypinka pana młodego w tonacji kolorów roku 2021 Illuminating złoto oraz Ultimate Grey
fot.martastewart.com
Wnętrze w tonacji kolorów roku 2021 Illuminating złoto oraz Ultimate Grey
fot.martastewart.com
Bukiet ślubny z żółtymi kwiatami, kolor roku 2021 Illuminating złoto oraz Ultimate Grey
fot.martastewart.com

Kolory roku 2020, 2019, 2018… oraz inspiracje>>

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :