Konwalie do ślubu

Zapach konwalii można uwielbiać albo go nie tolerować. Lecz uroku nie można im odmówić:)

Konwalie do ślubu? Panna młoda z konwaliowym bukiecikiem wygląda skromnie i niewinnie. W kwestii urody wszyscy są raczej zgodni: to urocze kwiaty. Konwalia jest kwintesencją subtelności, symbolem delikatności i nieśmiałości… takie urocze dzwoneczki otulone w soczyste liście…

Konwalie na majowe śluby

Śluby w maju nie cieszą się takim wzięciem (wciąż pokutuje brak „r” w nazwie miesiąca?), jednak dzięki dobrodziejstwom wiosny mają niepowtarzalne możliwości florystyczne. Główną rolę grają oczywiście konwalie. Konwaliowy sezon jest krótki, więc grzechem byłoby pominięcie tak wyjątkowych sezonowych kwiatów w ślubnych inspiracjach.

Konwaliowa panna młoda
źródło: lovemydress.net
Panna młoda w konwaliach
lovemydress.net
Konwalie w przypince pana młodego
fot. flowerona.com

Konwalie do ślubu

Kwiaty konwalii przez to, że są tak drobniutkie, świetnie sprawdzą się zarówno w minimalistycznych dekoracjach, jaki i odciążą cięższą scenerię, gdy dekoracje są bardziej barokowe (lecz zakładamy, że wciąż gustowne).

Podziwiane przez nas ikony stylu – Grace Kelly, Jacqueline Kennedy i całkiem niedawno Księżna Kate – wybrały bukiety z konwalii (lub z ich przewagą), równoważąc tym samym przepych oprawy dworskich ceremonii.

Bukiety ślubne z konwalii
źródło: pinterest.com
Przypinki weselne z konwalii
fot. flowerona.com
Bukiet ślubny z konwalii
flowerona.com

Konwalie w ślubnych wiankach, stroikach na głowę, urocze bukieciki na stołach weselnych, a jeśli decyzję o wyborze konwaliowego motywu podjęliście wcześniej – nawet na zaproszeniach ślubnych.

W przypince pana młodego, na torcie ślubnym (uwaga: są trujące), przemycone w biżuterii panny młodej (oczywiście jako motyw ze srebra, nie te żywe), wydrukowane na wizytówkach na stołach. Raczej wiecie co składa się na ślubna papeterię, a w kwestii dekoracji sporo przykładów znajdziecie na (raczej zagranicznych) portalach ślubnych.

Wianek z konwalii i welon
źródło: shopgossamer.com
Bukiet ślubny z samych konwalli
fot. flowerona.com
Bukiet z konwalii do ślubu
flowerona.com
Kolczyki z konwaliami
źródło: eatsy.com
Konwalie na weselnym stole
źródło: marthastewartweddings.com
Tort ślubny z konwaliami
via oncewed.com
Bukiet ślubny z konwalii
flowerona.com

Mieszany bukiet ślubny z konwaliami?

Ułożone na kilka sposobów bukiety ślubne z  samych konwalii lub jako uzupełnienie większych kwiatów w bukiecie ślubnych. Myślę, ze potrzeba dużego wyczucia aby potraktować je w bukietach mieszanych jako dodatek i nie zagubić ich piękna.

Konwalie w bukiecie ślubnym
fot. flowerona.com
Bukiet ślubny mieszany z konwaliami
źródło: pinimg.com

Co prawda przy sprzyjających warunkach można wyhodować konwalie przez cały rok, ale kto by się trudził? Za to przy wyborze kwiatów do bukietu ślubnego, dekoracji i motywów ślubu w maju czy w czerwcu warto wziąć konwalie pod uwagę. Ich cena jest wtedy niska, dostępność łatwa, a piękno niekwestionowane.

Zaprzyjaźniona florystka opowiadała mi historię sprzed roku, kiedy to dziewczyna uparła się na bukiet ślubny z konwalii na ślub we wrześniu. Da się sprowadzić? – Da. Ale koszt „minimalki” by sprowadzić kwiaty to tysiąc złotych. I nie mówimy tu o naręczu…

Pochłaniam wiosenne zapachy, delektuję się wonią konwalii na obrazkach, bo w naturze jako poszkodowany alergik niestety tylko z daleka…

P.s. samodzielnie zrobić bukiet ślubny bym się nie odważyła, ale bukieciki na stoły czy dla druhen – można próbować:

Jak zrobić bukiet ślubny z konwalii
źródło: afloral.com

– SAG –

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :