Pielęgnacja włosów przed ślubem

Pielęgnacja włosów przed ślubem

Chodź wydawać by się mogło, że przecież od lat myjemy włosy i jesteśmy przekonane, że robimy to prawidłowo, przez naszą nieświadomość często robimy sobie jednak krzywdę.

Jako fryzjer często dostaję pytania odnośnie pielęgnacji włosów. Wiele osób nie jest świadomych, jak ważna jest domowa pielęgnacja. Kobiety sięgają po kosmetyki z drogeryjnej półki, sugerując się opakowaniem albo zapachem, a nie składem, działaniem czy wpływem kosmetyku na skórę i włosy. Nierzadko też inwestuje się w dobrą odżywkę czy maskę, zapominając o szamponie, a to on jest podstawą pielęgnacji.

Pamiętajmy – włosy myjemy szamponem zawsze dwa razy, pierwsze umycie ściąga zanieczyszczenia z włosów i skóry głowy, dopiero drugie pielęgnuje. Po dokładnym wypłukaniu produktu nakładamy odżywkę zaczynając od końcówek idąc ku górze ruchem wygładzającym włos (nie pocieramy, ponieważ w ten sposób uszkadzamy ich strukturę). Po spłukaniu odżywki (wg. zaleceń producenta) mokre włosy owijamy delikatnie ręcznikiem i odsączamy. Jeżeli do suszenia włosów potrzebujemy suszarki, suszymy jak najzimniejszym strumieniem powietrza. Pamiętajmy by wilgotne włosy rozczesywać grzebieniem z szerokim rozstawem zębów – czesanie zawsze zaczynamy od końców. Jeśli do codziennej stylizacji używamy prostownicy, bądź lokówki pamiętajmy, aby włosy były w 100% suche oraz zawsze stosujmy produkt zabezpieczający włos przed wysoką temperaturą. Stosując się do powyższych rad będziemy miały gwarancję, że nie zaszkodzimy swoim włosom.

Przed ślubem bardzo ważne jest to, aby zadbać o wygląd swoich włosów odpowiednio wcześnie, tak, aby fryzura na naszej głowie mogła prezentować się zjawiskowo. Dlatego właśnie zawsze proponuję, żeby przyjść na konsultację fryzjerską ok. pół roku przed planowanym ślubem i omówić „plan działania”. Zdarza się, że włosy są w takim stanie, że pielęgnacja domowa niestety nie wystarcza i potrzebna jest seria zabiegów pielęgnacyjnych w salonie fryzjerskim. Proszę pamiętać również, że źle dobrana pielęgnacja może zniszczyć włos, dlatego kosmetyki powinien dobierać profesjonalista, który zna się na włosach i ich problemach.

Frysjer poleca do pielęgnacji włosów przed ślubem kosmetyki Kevin Murphy

Moim klientkom zawsze proponuję indywidualnie dobraną pielęgnację marki Kevin.Murphy. Co jest wyjątkowego w marce Kevin.Murphy? Marka została stworzona przez australijskiego fryzjera stylistę. Kevin Murphy, pracując przy wielu sesjach zdjęciowych i pokazach mody, nie był zadowolony z kosmetyków, które sprawiały, że podczas wielogodzinnych zdjęć, włosy modelki stawały się coraz cięższe, traciły objętość i kształt. Wtedy postanowił stworzyć linię kosmetyków, w których wykorzystał technologię stosowaną w produktach do pielęgnacji skóry, co pozwala uzyskać piękny i naturalny efekt, nie obciążając włosów. Dodatkowo postanowił, że jego produkty nie będą szkodzić ani ludziom, ani zwierzętom, ani środowisku – co potwierdza certyfikat Cruelty-Free nadawany przez PETA. Produkty te są zamknięte w pięknych opakowaniach, wytworzonych z materiałów z recyklingu. Skład oparty jest wyłącznie na naturalnych składnikach, pochodzących z ekologicznych i bezpiecznych dla środowiska upraw. Pełne witamin, naturalnych olejków i antyoksydantów kosmetyki reperują zewnętrzną warstwę włosów, pogrubiając je i redukując rozdwajanie się końcówek. Marka Kevin.Murphy ma bardzo szeroką gamę produktów do pielęgnacji i stylizacji każdego rodzaju włosów. Wszystkie kosmetyki mają właściwości nawilżające i pielęgnujące. Warto sprawdzić markę – gorąco zachęcam, by na własnej skórze przekonać się świetnych o właściwościach jej produktów.

Marlena Stefanowska

Zapisz

Zapisz

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :