Na której dłoni nosi się obrączkę?

Na której dłoni i którym palcu nosi się obrączkę?

W starożytności wierzono, że od czwartego palca lewej dłoni idzie żyła prosto do serca. Nazywano ją żyłą miłości, dlatego obrączki, będące symbolem zawarcia małżeństwa nosili tam, skąd biegła, czyli na palcu serdecznym lewej dłoni. Miało to zapewnić pomyślność związkowi i umocnić więź łączącą małżonków.

Dlaczego na świecie nosi się obrączki na lewej lub prawej dłoni?

Współcześnie przejęto zwyczaj noszenia obrączek na serdecznym palcu. Niektórzy nadal noszą je na lewej dłoni, inni na prawej, co mocno związane jest z tradycjami danego kraju.
Podobno za czasów krwawych powstań w Polsce na znak żałoby wdowy przenosiły obrączki z lewej ręki na prawą, co tez czynili w geście solidarności towarzysze broni. Z czasem to prawa ręka stała się tą na której nosie się obrączki, a na lewą przekłada się je po owdowieniu.

Niezależnie jednak od wyboru dłoni, obrączkę nosi się zawsze na czwartym, serdecznym palcu.

Gdzie nosi się obrączkę na prawej dłoni?

Na serdecznym palcu prawej dłoni nosi się obrączkę ślubną m.in. w Polsce, Niemczech, Austrii, Hiszpanii, Bułgarii, Grecji, Norwegii, Danii, Indiach, Wenezueli i Chile.

Gdzie nosi się obrączkę na lewej dłoni?

Obrączka ślubna noszona jest na serdecznym palcu lewej dłoni m.in. we Francji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szwecji, we Włoszech, w Egipcie, Turcji, Brazylii, Meksyku, USA i Kanadzie.

A gdzie nosimy pierścionek zaręczynowy po ślubie?

Pierścionek zaręczynowy w okresie narzeczeństwa nosimy na serdecznym palcu prawej dłoni. Po ślubie przekładamy go na serdeczny palec lewej dłoni lub – jeśli pasuje – nosimy go razem z obrączką na czwartym palcu prawej dłoni. Niektóre kobiety przekładają go na palec środkowy.

-SAG-

Obrączka ślubna na prawej dłoni Zapisz

Zapisz

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :