Panna młoda w sukience boho

Jak opisać styl sukienek do ślubu boho? Komu pasują te suknie i do czego ten trend można przypiąć?

Boho to stan umysłu. Łączy hipisowską swobodę z artystyczną duszą paryskiej bohemy.

Czym jest ślub i wesele w stylu boho

W kilku słowach – boho jest manifestacją swobodnego stylu inspirowanego ziemią i bliskością z naturą. Etnicznie boho chic ma związki z amerykańską wsią i kulturą Indian, z której zaczerpnęła hippisowska estetyka i paryska bohema lat 70-tych XX wieku.Wymyka się łatwym klasyfikacjom i swego czasu był trendem pod prąd, na przekór utartym szlakom i zasadom. Można więc powiedzieć, że wyrasta z buntu wobec rzeczywistości. W tym sensie – jak dla mnie – kobieta na co dzień realizująca się w przestrzeni sztywnych regulacji corpo, może wyrazić swój bunt, wrzucić na luz i włączyć bieg BOHO.
Dla znaczącej grupy dziewczyn ślub boho, a tym samym suknia w tym stylu, będzie wyrazem ich związku z naturą, ekologią, stylem bycia i świadomych wyborów estetycznych. Będą w swoim żywiole, do którego jeszcze silniej w przeciągu ostatnich 2 lat zbliżył nas czas pandemii.
Boho chic manifestuje swobodę i luźne podejście do konwenansów, takie też są wesela w tym stylu. Można więc sobie darować smoking, suknię z cekinami i 12 centymetrowe szpilki, bo to zupełnie nie ten klimat.

W tym miejscu przeczytasz więcej o ślubnym stylu boho, a tutaj skupię się głównie na sukienkach.

Para młoda boho
Młoda para w stylu boho

Jakie więc są suknie ślubne boho?

Najczęściej zwiewne, lejące, swobodne. Im mniej warstw, tym lepiej. Oczywiście zdarzają się także modele syreny, jednolite lub fantazyjnie skomponowane mieszanką struktur i cięć. Charakteryzują je graficzne koronki, wyraziste wzory, multiplikowane motywy. Mnie kojarzą się z babcinymi koronkowymi obrusami czy zawieszkami. Cała stylistyka oscyluje wokół kolorów ziemi, dlatego rzadko sukienki w stylu bohemy są śnieżnobiałe. W przewadze są kremowe, beżowe, ercu. Jeśli biel, to złamana ciepłą domieszką, bliższą śmietanie.

źródło: archziner.com
źródło: archziner.com
Flossmann Wrocław

Boho z mini gorsetem i rękawkami w 2022

W sezonie 2022 znajdziemy więcej sukienek z wariacjami boho, lecz w fasonach z mini gorsetami, które dają większe pole manewru dla modelowania talii i biustu. Odpinane rękawki to hit sezonu pojawiający się w wielu kolekcjach, także w sukienkach w zupełnie innym stylu. Jeśli chodzi o materiały, widzę transformację stylu ku vintage i więcej tiulu, który w wielu kolekcjach z powodzeniem łączony jest z wyrazistymi koronkami.

Panna moda boho suknia z rękawkami
Flossmann Wrocław
Panna moda boho suknia z rękawkami
Flossmann Wrocław

Sukienki boho z długimi rękawami

Pięknie koronki w sukienkach znakomicie sprawdzą się w jesiennych ślubach. Ze względu na przewiewność materiału nie stanowią problemu także podczas letniego sezonu, szczególnie jeśli zrównoważy je otwarty dekolt. Tutaj również można pobawić się dopinanymi rękawami.

Panna młoda bogo w sukni z długimi rękawami
Flossmann Wrocław
Flossmann Wrocław

Klimat boho w dodatkach panny młodej

Boho chic w dodatkach to pióra, zamsz, kalepusz z rondem, łapacze snów, rzemyki, polne kwiaty, trawa lampasowa. U góry masz link do artykułu opisującego charakterystyczne cechy i dodatki w tym stylu.
Welon w stylizacjach boho bywa rzadkością. Raczej nie zagrają tu kryształy czy cekiny.
Łatwo natomiast zauważyć, że w dodatkach mniej znaczy więcej. Sama sukienka jest już ozdobą, nawet fryzury są najczęściej luźno puszczone, swobodne, „od niechcenia”. Naturalne, być może z kwiatem we włosach czy skromnym wiankiem i bukietem z polnych kwiatów. Boso ale z fantazją. Blisko natury.

Sukienki do ślubu boho kremowe
źródło: archziner.com
Suknie ślubne boho

Panna młoda boho plus size

Dobrze dobrana bielizna modelująca i odpowiednia kombinacja wzorów koronek mogą dać spektakularny efekt u pań o pełnej figurze i większych rozmiarach. Umówmy się – na zdjęciach oglądamy głównie modelki w 36, z biustem A, biodrami 88 czy zbliżonym. Na nich każda sukienka wygląda dobrze. No – prawie każda. Przy figurze typu jabłko czy wydatnym biuście sprawy się komplikują. Bez wymodelowania sylwetki nie będzie ani komfortu dla dziewczyny, ani oczekiwanego efektu. Ale wierzcie – da się. I też może być zjawiskowo 🙂

żródło: Pinterest
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :