Przyjęcia po ślubie

Przyjęcia po ślubie

Przyjęcia po ślubie są coraz chętniej wybieraną przez Młode Pary opcją, która skutecznie konkuruje z tradycyjnymi weselami.

Coraz częściej Narzeczeni decydują się na organizację obiadu po ślubie w najbliższym gronie rodziny i przyjaciół.

Powodów jest kilka. Pierwszy z nich to względy finansowe. Wiele par płaci za bankiety weselne z własnych oszczędności i wolą te kwoty przeznaczyć na inne cele, takie jak kredyt mieszkaniowy, urządzenie domu lub wymarzoną podróż poślubną.

Drugim powodem jest wpływ kultury międzynarodowej na polską tradycję – nie wszędzie przecież wesela wyglądają tak samo jak w Polsce. Polacy podróżują po świecie i przywożą ze sobą nowe doświadczenia oraz pomysły, które chcą później zrealizować na swoim przyjęciu. Pary Młode często też wywodzą się z różnych kultur. Chcąc to pogodzić i uprzyjemnić wieczór wszystkim gościom, organizują przyjęcia mieszając swoje tradycje. Wybierają na przykład małe przyjęcie z powitaniem chlebem i solą, obiadem po ślubie, tortem w stylu angielskim, przemowami świadków i rodziny oraz menu z polskimi akcentami.

Kolejnym i moim zdaniem najważniejszym z powodów, dla którego przyszli nowożeńcy wybierają obiad po ślubie zamiast wesela, jest chęć uniknięcia całego zamieszania związanego z organizacją tak dużego przedsięwzięcia. Wolą te wyjątkowe chwile spędzić w kameralnym gronie niż zapraszać 100-150 osób, z których niekoniecznie wszystkich dobrze znają. Są też tacy, którzy po prostu nie lubią tego rodzaju imprez.

Uroczysty obiad po ślubie jest ciekawą alternatywą wesela i może być równie atrakcyjny. Obiady takie organizuje się zarówno dla 12, 30 jak i 60 osób. Trwają najczęściej od 4 do 6 godzin.

Elegancki obiad po ślubie można uatrakcyjnić wykwintnym menu, w którym warto wykorzystać sezonowość. Gościom w maju można zaserwować szparagi, a stół przystroić tulipanami czy piwoniami, jesienią warto skusić się na grzyby w menu i dekoracje z wrzosów czy kasztanów, latem natomiast możemy podać chłodnik, przepyszne sałatki ze świeżych warzyw, letnie owocowe drinki, które na pewno mile zaskoczą i ukoją pragnienie gości w upalne dni.

Warto również na zakończenie obiadu zamiast deseru wybrać tort, który podkreśli wyjątkowość tego dnia i będzie miłą pamiątką na zdjęciach.

Jeśli organizujemy przyjęcie w nietypowej formie, możemy tradycyjny zespół biesiadny i wodzireja zastąpić muzyką z ulubionej płyty puszczanej w tle, duetem gitarowym, kwartetem smyczkowym lub innym artystycznym akcentem muzycznym.

Dodatkową atrakcją oprócz muzyki może być kolorowy bufet słodkości z muffinami, babeczkami, ciastami i owocami.

Elegancki obiad po ślubie możemy też trochę wydłużyć. Nie zawsze musi się on kończyć deserem. Jeżeli chcemy jeszcze trochę czasu spędzić na rodzinnych pogaduszkach, możemy gościom po torcie podać drobne przekąski.

Wybór rodzaju przyjęcia zawsze należy do Pary Młodej i to ona decyduje, która forma będzie najbardziej odpowiednia. Ślub to jeden z najważniejszych dni w Waszym życiu, kiedy to liczą się przede wszystkim mile spędzone chwile, które zostaną w pamięci na wiele lat…

Katarzyna Flaszczyńska / Art Hotel Wrocław

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :