Przyjęcie zaręczynowe

Przyjęcie zaręczynowe

Po zaręczynach, które najczęściej ją wyjątkową i intymną chwilą w życiu narzeczonych, przychodzi moment w którym trzeba powiadomić o tym fakcie rodziców i przyjaciół. W porównaniu do krajów anglosaskich tradycja urządzania przyjęć zaręczynowych nie jest tak popularna, niemniej jednak młodzi często decydują się na organizację spotkania w gronie najbliższych, żeby w uroczystej atmosferze poinformować ich o swojej decyzji.

Przyjęcie zaręczynowe w restauracji

Jest to dobry pomysł, jeśli rodzice narzeczonych zupełnie się nie znają. Na neutralnym gruncie, bez stresu ze strony gospodarza, łatwiej o dobrą atmosferę. Na takie spotkanie możecie zaprosić też osoby, które będą drużbą na Waszym ślubie, a jeśli jeszcze nie podjęliście decyzji o ich wyborze – rodzeństwo i dziadków.

Przyjęcie zaręczynowe w domu

Tradycja mówi, że spotkanie powinno odbyć się w domu narzeczonej. Za to narzeczony powinien przynieść szampana i kwiaty dla przyszłej teściowej. Czasy, w których potencjalny kandydat na męża pyta o zgodę rodziców dziewczyny odeszły już raczej do lamusa. Należy w przemyślany sposób zakomunikować Waszym najbliższym fakt zaręczyn – najlepiej wcześniej przygotować sobie, co chcecie powiedzieć.

Jest to dobra okazja do porozmawiania o ślubie – jednak radzimy bycie ostrożnym! Wiadomo, że i młodzi i rodzice mają różne wizje dotyczące tego dnia – uważajcie więc, aby miłe rodzinne spotkanie nie zamieniło się w zażartą dyskusję i licytowanie się własnymi pomysłami na dzień ślubu.

Nadchodzący z Zachodu trend to organizowanie hucznych przyjęć zaręczynowych. Na takie przyjęcie zaprasza się bliską rodzinę i znajomych. Jeśli budżet na to pozwala, możecie zorganizować je w restauracji. Świetną opcją będzie też impreza w ogrodzie, z menu grillowym. Jeśli do dyspozycji macie jedynie mieszkanie, też dobrze – zadbajcie o dużą ilość przekąsek i swobodną atmosferę. Dobrym pomysłem będzie zaaranżowanie szwedzkiego stołu – Wasi goście będą musieli się przemieszać, a co ważniejsze – integrować.

Jest to dobra okazja, aby poznać ze sobą nie tylko rodziców, ale też pozostałych członków rodziny i znajomych, w mniej oficjalnych niż wesele okolicznościach. Jeśli przypadną sobie do gustu, doskonała zabawa podczas wesela jest gwarantowana.

Zadbajcie o to, aby dekoracja stołów i wnętrz była spójna, możecie zdecydować się na kuchnię tematyczną z jednego rejonu: np. włoską. Jeśli planujecie zaprosić większą ilość osób możecie pokusić się o zamówienie tortu.

Pomysłów na organizację przyjęcia zaręczynowego jest wiele. Czy uczcicie ten moment w gronie jedynie najbliższych osób, czy może zrobicie niemalże próbę generalną wesela – zależy tylko od Was. Najważniejsze, aby w tym wyjątkowym dla Was momencie świetnie się bawić!

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :