Peleryna ślubna zamiast bolerka

Peleryna ślubna może być wisienką na torcie ślubnej stylizacji panny młodej. Jest alternatywą dla welonu, na który część panien młodych się nie decyduje. I oklepanych, wątpliwej urody krótkich bolerek.

Panna młoda w pelerynie ślubnej ma w sobie coś bajkowego i tajemniczego. Peleryna zamiast welonu? – Dobry pomysł i ogromne pole do popisu. Przepięknie zaprezentuje się na zdjęciach, a ponieważ jest odpinany, daje dodatkową opcję w stylizacji. Jak zobaczysz poniżej, może zastępować również tren.

Narzutka czy peleryna dla panny młodej?

Jeszcze kilka lat temu dziewczynom trudno było znaleźć jakąś sensowną narzutkę, ponieważ na rynku były głównie tandetne bolerka. Zdarzały się perełki stylizacyjne, jednak bywał to częsty problem. Chociażby do umownego zakrycia wydekoltowanej sukni do kościoła. Zebrałam dla Was trochę inspiracji by pokazać, że narzutka w postaci peleryny w ślubnej stylizacji może zrobić naprawdę świetną robotę.

Bolerko z piór / Berta Bridal
Bolerko w formie peleryny w sukni ślubnej
Przedłużane bolerko – peleryna / Eva Lendel
Peleryna – płaszcz / Pronovias
Peleryna – płaszcz z tiulu / Berta Bridal
Bolerko panny młodej w formie peleryny- płaszcza i minimalistyczna stylizacja w spodniach
Bolerko, peleryna, płaszcz – minimalistyczna panna młoda / Eva Lendel
Minimalistyczna peleryna – bolerko / Pronovias
Savannah Miller
Pronovias

Minimalistyczna suknia ślubna z koronkową peleryną

Sukienka może być całkiem skromna. Całą robotę zrobi stylowa peleryna, w której dzieje się dużo. W tej wersji sukienka zazwyczaj uszyta jest z gładkiej tkaniny. Ciekawie wygląda też, gdy uszyta jest z tej samej koronki na wierzchniej warstwie sukni. Minimalistyczny styl kontrastuje z gęstością wzoru peleryny. Zobaczcie na zdjęciu tyłem, pelerynę z koronkowym kapturem. Czyż to nie przepiękne połączenie?

Koronkowa peleryna ślubna
Koronkowa peleryna ślubna / Marczeza
Krótka kwiatowa peleryna ślubna
Krótka pelerynka panny młodej / Eva Lendel

Tiulowa peleryna w stylu welonu

Zwiewne, subtelne peleryny ślubne z tiulu ewidentnie kojarzą się z welonami. W pewnym sensie udają welon i mam wrażenie, że spełniają podobną rolę. Różnica wynika z faktu, że peleryny nie są przymocowane na głowie, lecz leżą na ramionach. Wizerunkowo dają jednak dużą różnicę w odbiorze wizerunku panny młodej.

Suknia ślubna z welonem w kształcie kaptura Zuhair Murad 2023
Tiulowa peleryna z kapturem / Zuhair Murad

Peleryna ślubna vs tren watteau

Peleryna ślubna może na pierwszy rzut oka tożsama z trenem. Taką opcję możemy znaleźć w niektórych fasonach sukien. Tren bywa odpinany lub na stałe przyszyty do sukienki.Wygląda bardzo podobnie, ponieważ jest przymocowany na wysokości ramion. Może być jednoczęściowy lub składać się z dwóch części, jak na pierwszym zdjęciu. W minimalistycznej kreacji Oskara de la Renta tren wyprowadzony jest w zaskakującym miejscu – poniżej łopatek. Można sobie spokojnie wyobrazić, jak pełni funkcję peleryny czy welonu. Zarówno do zakrycia odsłoniętych ramion i dekoltu, jak i na potrzeby szałowych zdjęć ślubnych.

Podsumowując – peleryna ślubna zamiast tradycyjnego bolerka jest doskonałym zabiegiem w stylizacji panny młodej. Może i Tobie przypadnie do gustu, powodzenia z inspiracjami:)

Claire Pettibone
Minimalistyczna sukienka ślubna 2023 Oscar de la Renta
Tren watteau / Oscar de la Renta
  • – SAG –
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :