Pałac w Żyrowej z namiotem weselnym idealnym na ogromne wesela
Miejsca na wesele do 500 osób są rzadkością, przyznacie? Zanim Pałac w Żyrowej zakończy rewitalizację, namiot weselny postawiony u jego stóp umożliwia organizację spektakularnych wesel.
Pałac w Żyrowej – opolska perełka od dewastacji do renowacji
Serce boli, gdy trafiam na kolejny zabytek, który wskutek historycznych wydarzeń i zaniedbań, sukcesywnie popada w ruinę. Taką drogę przeszedł Pałac w Żyrowej. Do 2017 roku, w którym entuzjasta Joachim Wiesiollek doprowadził do konsolidacji ludzi i środków, by uratować to, co z pałacu pozostało. I przywrócić jego dawną świetność, by można było podziwiać piękno budowli z zewnątrz i w środku. Intensywne prace trwają i zanim turyści wejdą do wnętrz, odnowiono przepiękną elewację oraz otaczający park.
Namiot weselny i imprezy do 500 osób
Oryginalnym pomysłem i właściwie powodem, dla którego powstał ten artykuł, jest wybudowanie ogromnego eleganckiego namiotu weselno-bankietowego u stóp pałacu. Obiekt wraz z infrastrukturą pomieści imprezy nawet do 500 osób! Do dyspozycji mamy oczywiście niezbędną infrastrukturę. Stoły, krzesła, scena, podest do tańca, wyodrębniona strefa na szwedzki stół, stylowe lampy dekoracyjne. Goście mogą być spokojni o swoje auta na zamykanym parkingu. Oferta lokalnej firmy cateringowej i cukierniczej gwarantuje, że goście wyjdą nasyceni i zadowoleni.
Piękno otaczającego parku, ślub w plenerze, wesele w namiocie, pokazy sztucznych ogni, strefa rozrywki dla dzieci, magiczna sesja zdjęciowa na pałacowym dziedzińcu. Znakomite miejsce dla tych, którzy poszukują miejsc na spektakularne wesela czy eventy.
Sezon 2023 otwiera możliwość organizacji ślubów w plenerze i wesel w przypałacowym namiocie. Jest to więc „świeżynka i perełka” wśród ofert na duże wesela, na które często brakuje infrastruktury. Z pewnością znajdą się w okolicy miejsca noclegowe – tego jeszcze się dla Was dowiem. Tymczasem sądzę, że ta oferta wychodzi daleko poza województwo opolskie (gdzie usytuowany jest pałac). Jak się miejsce spodoba – goście dojadą i docenią 🙂
Słów kilka o historii pałacu
Barokowy pałac pierwotnie stanowił własność księstwa opolskiego. Po 1280 roku w dobrach kościelnych klasztoru w Jemielnicy; od 1447 był siedziba rodziny von Zyrowskich. Rozbudowany w latach 1631–44 przez hrabiego Melchiora Ferdynanda von Gaschina. Trwało to do 1629 roku. Ostatecznie obiekt znalazł się w posiadaniu rodziny v. Francken-Sierstorff (1899-1945). W roku 1910 w dobrach rodziny goszczono wielkiego księcia Meklemburgii, a w kolejnym cesarza Wilhelma II.W czasie III powstania śląskiego pałac przejęli na swoją kwaterę powstańcy i kompletnie go splądrowali. Po II wojnie miejsce to podzieliło losy większości zabytkowych pałaców. PGR, później sanatorium dla dzieci, lata zamknięcia i dewastacji. Kolejni właściciele, którzy nie sprostali. Aż do roku 2017, kiedy to za sprawą pana Joachima Wiesiollka z firmy Transannaberg.
Dla ciekawskich – więcej o renowacji Pałacu z Żyrowej >>
Pałac Żyrowa na Facebooku >>
kontakt: tel. +48 518 014 414
j.wiesiollek-sklorz@transannaberg.pl
…………………………
Dziękujemy za przeczytanie artykułu promocyjnego, który pomaga nam w udostępnianiu wartościowych i przydatnych treści na blogu 🙂