Pudełka na ciasto weselne dla gości

Ciasto weselne wręczane gościom to jeden z mocnych elementów naszej tradycji.

Jakie ciasto nadaje się do pudełek dla gości weselnych?

Często zamawiacie na przyjęcia słodkie stoły, a na nich pączki, ciasteczka kruche, z ziarnami, tarty czy biszkopty. Obowiązkowo bywa sernik, murzynek lub piernik, jakiś przekładaniec, szarlotka. Zdarzają się też eklerki, napoleonki, przeróżne galaretki z owocami, babeczki i ciasta z masą kremowo-piankową.

Nie ryzykowałabym uszczęśliwiania gości ciastem z kremem, galaretką i wszelkiego typu delikatnymi pysznościami, bo jest ogromna szansa, że dowiozą do domu zgniecioną masę. Ani to smaczne, ani ładne. Ze względu na zróżnicowane gusty polecam także, by w takim pojemniku wylądowały różne rodzaje ciasta.

Pudełka na ciasto weselne dla gości
mat. costa.pl

W co spakować ciasto weselne dla gości?

Współczesne wesela cechuje dbałość o najdrobniejsze detale. Przysłowiową wisienką na torcie są prezenciki dla gości oraz ciasto, które symbolicznie wręcza się gościom udającym się już do domu. Pamiętam, że kiedyś w tym momencie często bywały chwile dezorientacji i szeptanki typu „zaraz znajdziemy jakiś pojemnik”. Tu najczęściej lądowało plastikowe pudełeczko albo przypadkowy pojemniczek „po czymś”.

Teraz już mowy nie ma. Profesjonalizm dotarł na zaplecze, a przezorny – planujący, zawsze ubezpieczony. Ciasto dla gości ląduje więc w stosownym do stylu i charakteru przyjęcia pojemniku. Ma szansę bezpiecznie dotrzeć do domu i ucieszyć na drugi dzień przy kawusi i wspomnieniach z przyjęcia.

Pudełka na ciasto weselne dla gości wraz ze słodką zawartością są więc przedłużeniem weselnego szaleństwa 🙂

Przy okazji tematu pudełek na ciasto – poczytajcie Które ciasta sprawdzą się na weselu, a które niekoniecznie >>

Pudełko na ciasto z napisem Thank you złoty róż
Pojemnik na ciasto dla gości weselnych Thank you różowe złoto / costa.pl
Opakowania na ciasto dla gości weselnych
Białe eleganckie pojemniki na ciasto weselne
Pudełko na ciasto z napisem Thank you
Biały pojemnik na ciasto weselne
Białe pudełka na ciasto weselne
Pudełko na ciasto weselne z tekstem podziękowania
Pudełko na ciasto weselne z podziękowaniem dla gości

zdjęcia via costa.pl

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :