Świadkowa czyli pierwsza druhna

Świadkowa czyli pierwsza druhna to nie byle kto.

To szara eminencja, ogarniacz wszystkiego, poskramiaczka kryzysowych sytuacji i niezły wedding planner w jednym.

To osoba, której panna młoda musi ufać i na której może polegać. Osoba, która pocieszy gdy przychodzi moment zwątpienia, ale też postawi do pionu i zmotywuje do działania. Dlatego tak ważne jest, żeby przed poproszeniem kogoś na świadka dokładnie przemyśleć swój wybór.

Gwiazdy potrzebują managerów, sportowcy trenerów, majster czeladnika, a panna młoda potrzebuje świadkowej. Wszyscy wiemy, że najważniejsza jest para młoda – w końcu to ich ślub,
ich pieniądze i ich pomysły. Ale chyba nie ma na świecie osoby, która nie konsultuje swoich decyzji z najbliższymi, nie pyta o radę i zawsze wszystkiego jest pewna.

Poproszenie kogoś na świadka to wielkie wyróżnienie – oczywiście, można założyć że świadkowa tylko podpisze dokumenty w kościele a potem będzie ładnie wyglądać na ślubie, ale jeśli wybierzesz odpowiednią osobę, łatwiej i w lepszym nastroju zorganizujesz swój ślub i wesele.

Świadkową powinna być bliska osoba do której masz zaufanie– chociaż oczywiście sympatia nie jest tutaj jedynym kryterium. Jak ognia unikaj wybrania na świadkową osoby, którą „wypada” wybrać, jeśli Ci to nie odpowiada. Ważne, żeby to była osoba którą dobrze znasz, wiesz jak reaguje na stres i niespodziewane sytuacje – a takie mogą się zdarzyć podczas wesela i przygotowań do niego. Powinna być także dobrze zorganizowana i pomocna.

Warto wiedzieć, że świadkami mogą być osoby tej samej płci.

Jakie są obowiązki druhny?

  1. Pomaga w wyborze sukni ślubnej, makijażu i fryzury. Wybierz osobę, która nie boi się konstruktywnej krytyki i będzie potrafiła nie tylko zachwycić się Twoją kreacją, ale też mądrze odwieść Cię od nietrafionych decyzji.
  2. Jest przy pannie młodej podczas przygotowań w dniu ślubu – pomaga się ubrać, asystuje podczas makijażu i pamięta co zabrać na salę weselną.
  3. Organizuje wieczór panieński. Czy to nastrojowa nasiadówka przy ognisku, czy szalony clubbing – najważniejsze, żeby świadkowa znała Twój gust i wiedziała co Ci sprawi radość. Tutaj druhna powinna kierować się tym, co lubi przyszła panna młoda, a nie tylko swoimi preferencjami.
  4. Podczas wesela czuwa nad wyglądem panny młodej. Poprawia welon i suknię, ma pod ręką chusteczki, zapasowe rajstopy, puder i inne potrzebne akcesoria. Jest w pobliżu podczas podziękowań, oczepin, składania życzeń itp. – zawsze wtedy przydaje się pomocna dłoń.
  5. Zna scenariusz dnia ślubu i wie kto jest kim – w razie nieprzewidzianych sytuacji będzie wiedziała do kogo z obsługi czy rodziny się udać, żeby zażegnać kryzys.
  6. Czuwa nad gośćmi – ci oczywiście w większości przypadków świetnie radzą sobie sami. Świadkowa pomaga odnaleźć miejsca podczas wejścia na salę weselną, reaguje, kiedy ktoś potrzebuje pomocy, instruuje tych bardziej zagubionych.
  7. Uff… dużo tych obowiązków – wiadomo, że druhna nie jest pokojówką panny młodej biegnącą na każde skinienie, ale powinna to być osoba, której w razie potrzeby nie będziesz bała się poprosić o poświęcenie Ci uwagi. Druhna też ma prawo pobawić się na Twoim weselu, może więc scedować część swoich obowiązków na inne osoby.

zawod-druhna-02

-SAG-

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :