Urocze sukienki ślubne z kolekcji 2023

Urzekające nienachalną kobiecością sukienki do ślubu w 2023 roku, które, jak sądzę, będą modne i docenione przez panny młode.

Dlaczego przyszło mi do głowy to określenie – urocze sukienki ślubne i co definiuje sukienkę ślubną jako uroczą? – Dostałam część kolekcji sukienek ślubnych na sezon 2023 od wrocławskiego Salonu Flossmann i podczas przeglądania ich przyszło mi do głowy właśnie to określenie. Wciąż są seksowne, powiedziałabym, że dość klasyczne, a jednak mają w sobie to „coś”, co widuję w kolekcjach światowych projektantów. Jeśli mówimy o sukienkach z dodatkiem koronki, bo to istotny element łączący te modele.

Dyskretny urok rękawiczek

Historia damskich rękawiczek jest fascynująca i bogata. Współczesna moda sięga po nie od czasu do czasu, by bawić się stylizacjami. Panna młoda w rękawiczkach nie kojarzy się z praktyczną funkcją rękawiczek. Nawiązuje raczej do czasów arystokracji, kiedy to kobiety nawet latem wkładały delikatne rękawiczki. W celu ochrony przed słońcem, bo przecież opalone dłonie świadczyły o przynależności do niższych klas. Ozdobne rękawiczki stały się nieodzownym atrybutem seksownych gwiazd z najlepszych czasów epoki Hollywood. Od charyzmatycznej Rity Hayworth po zjawiskową Marylin Monroe. Co prawda tamte rękawiczki były dłuższe, jednak łączy je dystyngowanie i dyskretny urok kobiecego seksapilu.

Całą tę dygresję przywołały zdjęcia panny młodej w tiulowych rękawiczkach. Ich kształt przypomina mi rękawiczki muszkietera i chyba właśnie to połączenie tiulu z zadziorną formą wydaje się tak urocze.

Suknia ślubna rybka z dekoltem V i rękawiczkami
Koronkowa sukienka ślubna z rękawiczkami

Urocze sukienki ślubne 2023 – urok obniżanych ramiączek

A może zadziałał urok oryginalnego kroju tej sukienki? Kibić panny młodej układa się ewidentnie w kształt serca. Prowadzi do prawdziwie romantycznych skojarzeń. Sukienka ma przecież bardzo głębokie wcięcie dekoltu, co w połączeniu z obniżanymi rękawkami sprawia wrażenie, jakby nie spełniały swojej funkcji. I myślę, że nie spełniają, a są seksowną ozdobą, jakie widuję w światowych kolekcjach ślubnych sukienek. Lepiej to zrozumiałam, gdy zobaczyłam suknię z tyłu. Przepięknie prezentuje się głęboki dekolt na plecach z wykończonym koronkowym haftem gorsetem.

Sukienka ślubna 2023 z obniżanymi rękawkami
Suknia ślubna z obniżanymi rękawkami / Medina / Salon Flossmann Wrocław

Urokliwe tiulowe rękawy w sukience ślubnej

Może to jej urok a może… te rękawki? Próbowałam dojrzeć jak rozwiązana jest ta sukienka pod pachami i mam przeczucie graniczące z pewnością, że pod pachami jest sprytnie wycięta. Natomiast miejsca wycięć subtelnie przysłaniają tiulowe – jakże by inaczej – obniżane rękawy. Koronkowy haft delikatnie przechodzi z gorsetu na spódnicę, która w ogromnej większości pozostaje jednak gładka. I znów zwróciły moją uwagę głęboko wycięte plecy. Fantastyczne proporcje cięcia doceniłam na ujęciu tyłem, prezentującym sylwetkę z wyważonym trenem.

Sukienka ślubna 2023 z tiulowymi rękawami
Romantyczna sukienka ślubna z tiulowymi rękawkami / model Love

Klasycznej sukience w kształcie litery A z głębokim dekoltem V, czyli niejako klasyki ostatnich kolekcji, finezji dodają tiulowe efemeryczne długie rękawy. Zebrane w mankietach z guziczkami, zamykającymi kompozycję, niewątpliwie dodadzą uroku każdej pannie młodej. Obserwując sukienki ślubne 2023 i różne wariacje modeli z tiulowymi rękawkami – ta wydaje się spokojna, klasyczna i … naprawdę urocza.

Sukienka ślubna 2023 z tiulowymi długimi rękawami
Suknia ślubna litera A z tiulowymi rękawami
This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :